Rallijkross: Baldiņš uzvar, Vītols otrais Biķerniekos!

Viesturs Saukāns  21.07.2019 17:46 0

  Rallijkross, Ziņas

Ronalds Baldiņš izcīna uzvaru RallyX Nordic CrosCar klasē Rīgā

Lieliskus rezultātus RallyX Nordic Rīgas posmā sasnieguši Latvijas braucēji Ronalds Baldiņš un Roberts Vītols: Ronalds guva uzvaru CrosCar klasē, savukārt Roberts sasniedza otro vietu RX Academy debijas sacīkstē.

Pēc kvalifikācijas braucieniem Baldiņš CrosCar klasē bija ceturtajā vietā, bet vēlāk aizvadīja lieisku pusfinālu, izcīnot tajā uzvaru. Sekojušajā finālā Ronalds pārspēja visus konkurentus, gūstot uzvaru ar 1,8 sekundes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Nilsu Andersonu.

Interesanti, ka kvalifikācijas pirmo divu vietu ieguvēji Isaks Reiersens un Isaks Egonsons, startējot katrs savā pusfinālā, nekvalificējās finālbraucienam.

Roberts Vītols turpināja pārsteigt RX Academy kolektīvu, demonstrējot precīzu braukšanu debijas sacīkstē pie Renault Clio stūres, kas, starp citu, ir Roberta pirmā turbomašīna, ar kuru jāstartē sacīkstēs. Vēl vairāk – dienas pirmajā braucienā (otrajā kvalifikācijā) Vītols pamanījās uzvarēt šķietami neuzveicamo somu Rasmusu Tuominenu. Tiesa, jau nākamajā braucienā Roberts piedzīvoja neizpratnes pilnu braucienu, kad spoteris viņu iesūtīja Džokera aplī priekšpēdējā aplī, atrodoties trauslā līderpozīcijā, tiešā cīņā ar Tuominenu. Iespējams, tas bija lūzuma brīdis, kad izzuda sensācijas iespēja. Vēlāk Vītols uzvarēja savā pusfinālā, bet finālā Tuominens bija pārliecinošs.

Otrā vieta pie svešas mašīnas un komandas stūres uzskatāms par lielisku sasniegumu, ko atzīmēja arī RX Academy programmas līderi. Tika atzīts, ka Roberta varēšana būt tik tuvu līderim Tuominenam ir izcilas kvalitātes rādītājs.