Rallijkross: Baltiešu iebrukums Somijā

Viesturs Saukāns  20.09.2012 15:47 1

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Somijā, Kouvolā tiks aizvadīts Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējais – devītais – posms. Dalībnieku saraksts, salīdzinot ar citiem posmiem, nav rekordgarš, taču pulcē lielu Baltijas sportistu pulku. Bez mūsu Reiņa Nitiša uz starta stāsies igauņi un lietuvieši.

Nitišam šī būs laba iespēja turpināt rezultātu augšupejošo tendenci – ja iepriekšējos posmos aptuveni 30 dalībnieku konkurencē viņš Super 1600 klasē prata gūt rezultātus otrā desmita vidū, tad Somijas posmā šajā klasē ir tikai 19 pieteikumu. Vēl bez klasiskajiem seriāla līderiem, kuri cenšas sadalīt medaļas, vērojami interesanti pieteikumi. Reinim būs principiāla cīņa ar lietuvieti Ernestu Staponku, kurš varētu būt spēkos līdzvērtīgs, startējot ar spēcīgo VW Polo. Testu sacīksti ar jauno Škoda Fabia plāno aizvadīt arī mums labi zināmais igaunis Janno Ligurs. Vēl viens igaunis – Sīms Saluri – startēs ar Peugeot 206. Debiju Eiropā piedzīvos arī NEZ čempionātā šogad debitējušais krievu braucējs Sergejs Zagumennovs, kurš ar savu VAZ 2108 bija mežonīgi ātrs, taču mašīnai bija nopietnas izturības problēmas. Somijā krievs startēs ar Škoda Fabia.

Pārāk liels dalībnieku pūlis nav vērojams arī SuperCars klasē. No 27 pieteikumiem lielāko daļu sastāda vietējie somi un Igaunijas braucēju bataljons. Uz starta jau zināmā Valdura Reinsalu kompānija – pats vecmeistars, kā arī Andri Ouns, Stens Oja un Jarmo Vēsa. Diez vai būtu iekļaujami favorītu pulkā, tomēr netiek laista garām iespēja piedalīties šādā pasākumā.

Uz Somiju dodas arī plašs Latvijas speciālistu un fanu pulks.

Dalies ar šo ziņu