Rallijkross: Baltijas kauss Nitišam un Safonovam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.10.2011
08:38

Pēc provizoriskiem aprēķiniem par Baltijas rallijkrosa kausa ieguvējiem kļuvuši Reinis Nitišs un Reinis Safonovs, bet pie medaļām tikuši arī Mārtiņš Porietis, Māris Ločmelis un Ilgonis Krūmiņš.

D-1600 klasē Reinim Safonovam veiksme palīdzējusi saglabāt kopvērtējuma līderpozīciju, pat nestartējot pēdējā posmā. Viss izšķīrās Rīgas posma A finālā, kad brauciena vadībā atradās Janno Ligurs, taču izstājās nolūzuša riteņa dēļ. Ja Janno būtu sasniedzis finišu, Baltijas kauss būtu viņa rokās. Ligurs izstājoties zaudēja arī otro vietu – par diviem punktiem viņu apsteidza Arvo Kasks, kurš no Safonova atpaliek par vienu punktu. Arī Kaskam fināls nebija veiksmīgs zaudēta starta dēļ – ātruma ziņā viņš varēja uzvarēt, taču neveiksme startā ļāva gūt panākumu Andre Kurgam.

Safonovs, Kasks, Ligurs un Kurgs Baltijas kausa noslēgumā satilpuši piecu punktu robežās.

D-2000 klasē dominē latvieši – Reiņa Nitiša un Mārtiņa Porieša sestdienas dubultuzvara apstiprināja abu pirmās vietas kopvērtējumā. Lai arī Mārim Ločmelim atkal neveiksme ar tehniku, kā rezultātā nebija iespējams startēt finālā, tika gūts pietiekami daudz punktu, lai saglabātu trešo vietu.

D-Open klasē Ilgonis Krūmiņš bija Baltijas kausa ieguvējs vēl pirms pēdējā līkuma. Taču sagriešanās dažus metrus pirms finiša nodeva titulu Rommi Puka rīcībā. Ilgonis otrais, Kevo Karps – trešais.

Pilnpiedziņas klasē visas vadošās pozīcijas sagrābuši igauņi – trīs punktu robežās satilpa Stens Oja, Paits Reimans un Helmets Palms. Ja Oja saņemtu sodu par kontaktu ar Palmu fināla startā, pirmo vietu viņam neizdotos nosargāt.

Lai arī šā gada Baltijas kauss tapa visai haotiski un mākslīgi – faktiski tikai pirms pēdējā posma tika sakārtoti rezultāti un dokumentācija – sestdiena pierādīja, ka Baltijas rallijkrosam nepieciešams šāds kopā sanākšanas festivāls. Daudzi līdzjutēji bija pārsteigti par Igaunijas rallijkrosa čempionāta kvalitāti un dalībnieku skaitu, piemēram, 4WD klasē. Klasiskiem Baltijas autokrosa pazinējiem šķita, ka ziemeļu zemē salonmašīnu cīņas ar grūtībām eksistē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv