Rallijkross: Barselonā turpinās pasaules čempionāts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.10.2020
10:11
Pasaules rallijkrosa čempionāts pēc Rīgas posma pārcēlies uz Barselonu. (Foto: fiaworldrallycross.com)

Nedēļas nogalē ar sacīksti Spānijā, Barselonā turpinās pasaules rallijkrosa čempionāts, kam šoreiz pievienojas Super 1600 klase, beidzot uzsākot savu Eiropas čempionātu.

Pasaules ieskaitē sezona nav vienkārša, jo vēl bez sarežģītās kalendāra situācijas problēmas rodas arī ar dalībnieku sastāvu. Spānijā pasaules Supercar ieskaitē uz starta stājas tikai 16 dalībnieki, ārpus sarakstiem palikusi Unkorrupted vienība ar braucējiem Gerlēnu Šišeritu un lietuvieti Roku Baciušku. Kā noprotams, komandai ir problēmas ar tehnikas sagatavošanu, lai gan oficiālajā paziņojumā tik konkrēti tas netiek definēts.

Tāpat satraukumu par čempionāta labsajūtu rada šīs nedēļas ziņa, ka līdzšinējais pasaules čempionāta izveidotājs un vadītājs, promoteris IMG gatavojas izstāties no cīņas par čempionāta nākotni jau pēc šī gada čempionāta. FIA izsludinājusi “iepirkumu” uz promotera vietu nākamajiem gadiem, uzstājot, ka turpinās veicināt čempionāta attīstību un norisi, tajā skaitā pāreju uz pilnībā elektrificētu pasaules čempionātu, sākot ar 2022. gadu (ar pārejas gadu nākamgad).

Tāpat izziņotas rallijkrosa klašu nosaukumu maiņas. No nākamā gada šā brīža Supercar klase tiks dēvēta par RX1, elektrisko auto Supercar klase par RX1e. Līdzšinējo RX2 (Lites) klasi aizstās junioru elektriskā klase RX2e, bet Eiropas čempionāta Super 1600 klase tiks pārdēvēta par RX3.

Tikmēr šonedēļ Barselonā uz starta 16 Supercar un tikai 12 Super 1600 braucēji – klasē, kurā vēl pirms pāris gadiem uz starta netika visi gribētāji dalībnieku skaita limita dēļ.

Klasēm Barselonā būs dubultposms – sestdien Supercar septītā sacīkste un Super 1600 pirmais posms, attiecīgi, svētdien astotā un otrā abu seriālu sacensība.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv