Rallijkross: Baumaņa Peugeot pēc Igaunijas posma atjaunots drošības karkass (Video)

Viesturs Saukāns  22.08.2013 15:23 0

Jānis Baumanis savu debijas sezonu rallijkrosā, šķiet, ilgi neaizmirsīs – pēc salīdzinoši veiksmīga karjeras sākuma sekojušas postošas tehnikas problēmas un avārijas. Pēdējā no tām pirms pāris nedēļām Igaunijas čempionāta posmā Poltsamā.

Pēc tam, kad viens no igauņu līderiem Arvo Kasks fināla ceturtajā aplī iespieda Jāni riepu krāvumā, sekoja nepilns kūlenis, kura laikā kāds cits sekojušais dalībnieks ietriecās Baumaņa mašīnas jumtā virs priekšējā stikla. Rezultātā šodien Jānis LAF saņēma jaunu mašīnas drošības karkasa dokumentāciju, jo karkass bija jāatjauno.

„Lai gan Kaska izraisīto avāriju var dēvēt par neveiksmīgu gadījumu, es uzskatu un tam piekrita arī tiesneši un citi klāt bijušie, ka viņam nevajadzēja mani stumt riepās un bija jāatstāj vieta līkuma iekšmalā. Viņa arguments bija, ka man vajadzēja bremzēt un apstāties. Rezultātā, tā kā jau pēc avārijas stāvošajās mašīnās vēl ieskrēja vismaz viens auto, finālā tika izslēgti četri braucēji. To veicināja arī visai pamatīgie putekļi. Mašīnas virsbūve apskādēta praktiski no visām pusēm, jāpārbūvē karkass, praktiski jāmaina visas virsbūves daļas, sliekšņi un citas lietas. Skarbi,” saka Baumanis.

Jānis šajā nedēļas nogalē startēs arī Latvijas autokrosa čempionāta posmā Smiltenē, kas būs viņa šosezon otrais starts autokrosā. „Tikai sestdien izdomājām, ka braukšu Smiltenē, tāpēc arī pieteikums par vēlu un būs jāiztiek bez laika kontroles. Taču domāju, ka šajā trasē ir iespējams arī no pēdējām vietām aizcīnīties līdz vadošajām pozīcijām. Nedaudz pēc ilgāka laika pabraucu ar bagiju treniņus – pēc vairākām sacīkstēm ar salonauto bagija jaudas un uzrāvieni šķiet kaut kas prātam neaptverams!”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)