Rallijkross: Baumaņi un Nitišs apstiprina 2017. gada plānus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.02.2017
11:00

Rallijkrosa braucēji Jānis un Artis Baumaņi, kā arī Reinis Nitišs apstiprinājuši savus 2017. gada sacīkšu plānus. Jānis un Reinis guvuši lieliskas vietas pasaules čempionāta Supercar klasē, bet Artis Baumanis maina komandu Super 1600 Eiropas čempionāta cīņās. Baumaņi uzsākuši sadarbību ar LOCO Energy Drink, kas nāks talkā abu centienos pēc augstiem rezultātiem.

Jānis ar Manfreda Štola STARD, Artis uz Volland Racing

Latvijas rallijkrosa braucēji brāļi Jānis un Artis Baumaņi uzsākuši sadarbību ar atbalstītāju LOCO Energy Drink. Jānis Baumanis startēs Supercar klases FIA pasaules rallijkrosa čempionāta komandā STARD, savukārt Artis aizvadīs otro sezonu Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē, Volland Racing sastāvā.

Jānis Baumanis atsāk sadarbību ar Manfred Stohl un STARD

2017.gada pasaules rallijkrosa čempionātā Jānis Baumanis startēs STARD vienības sastāvā. Komanda formāli debitēs pasaules čempionātā, taču tās kodolu veidojošie speciālisti no Stohl Group ir ar ievērojamu pieredzi sporta veidā. Vienības inženierijas un tehniskās attīstības daļu veido austriešu speciālists Manfreds Štols, savukārt daļēju komandas menedžmenta un mārketinga attīstību veicinās brāļu Baumaņu tēvs Andris.

“Jāņa ceļš pasaules Supercar klasē sākās ar sadarbību ar Manfredu Štolu,” skaidro Andris Baumanis. “2015. gada nogalē, kad Jānis sasniedza Eiropas čempiona titulu Super 1600 klasē, Manfreds nekavējoties vēlējās likt lietā pamanīto sportista talantu.”

“Lai gan Štola ceļi ar izveidotās austriešu komandas sponsoru un menedžmentu pagājušā gada sākumā šķīrās, Manfreds palika uzticīgs idejai par Jāni kā braucēju ar lielu potenciālu.”

“Savukārt mēs 2016. gada sezonu aizvadījām ar Manfreda kompānijas Stohl Racing būvētajām 2015. gada Ford Fiesta mašīnām, kuru attīstību gan mums diktēja iepriekšējās komandas attiecīgās stratēģijas. Diemžēl to rezultātā sezonas garumā netika novērstas būtiskas tehniskas problēmas, kas galu galā arī pastiprināja mūsu lēmumu atsaukties uz Manfreda Štola piedāvājumu! “

“Šobrīd kopā ar Manfredu esam atgriezušies pie kopīgiem uzdevumiem un mērķiem. Esam uz STARD bāzes izveidojuši pasaules rallijkrosa čempionāta komandu, kuras sastāvā brauks Jānis Baumanis un Krievijas sportists Timurs Timerzjanovs.”

Jānis Baumanis: “Pirms šā gada pasaules čempionāta notikuši lieliski pavērsieni mūsu pasaules rallijkrosa čempionāta aktivitātēs. Esam atgriezušies pie tiešas sadarbības ar Manfredu Štolu un STARD komandu, kā arī uzsākuši kopīgu ceļu ar LOCO Energy! Līdz šim es sacensībās mēdzu teikt: “Mēs visi esam šeit, lai uzvarētu!”. Šobrīd es saku: “Mēs esam ar LOCO, lai uzvarētu!”. Šī sadarbība dod man lielisku motivāciju kļūt vēl ātrākam un precīzākam, lai kopīgi cīnītos par augstākajiem rezultātiem pasaules čempionātā. Man patiess prieks, ka mums ir izdevies piesaistīt kā manu komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Viņš ir sasodīti ātrs un pieredzējis braucējs, no kura es varu daudz mācīties un iegūt, viņš nekad neatsaka man savu padomu un mums ir ļoti draudzīgas attiecības.”

Timurs Timerzjanovs: “Esmu ļoti priecīgs būt ar savu komandas biedru kopā arī nākamajā gadā! Jānis ir viens no stabilākajiem, ātrākajiem un atbildīgākajiem braucējiem pasaules čempionātā. Mums ar Jāni ir ļoti labas un draudzīgas attiecības. Šogad mums būs jaunas automašīnas un mums ir jābūt krietni labākiem rezultātiem!

Jāņa Baumaņa sadarbība ar STARD neaprobežojas tikai ar šā gada rallijkrosa pasaules čempionātu. Jānis skaidro: “Manfreds uzsācis sadarbību ar KIA kompāniju – autoražotājs veicis pasūtījumu, un STARD to pilnībā ir realizējis, uzbūvējot KIA automobili šosejas sacensībām. Tas var nest ļoti interesantus pavērsienus mūsu kopīgajos nākotnes plānos. Jau šogad Jānim paredzēti testi un starti ar KIA mašīnu TCR autošosejas seriālā, kurā piedalās praktiski visi lielākie autoražotāji. Latvijā plānoju startēt Baltijas kausa posmā Biķernieku trasē.”

Artis Baumanis cīnīsies Volland Racing sastāvā

Artis Baumanis šogad aizvadīs savu otro sezonu Super 1600 klases Eiropas čempionātā, uzsākot sadarbību ar vācu komandu Volland Racing. Izmantojamās tehnikas plāni sezonas gaitā var variēt, taču ir skaidrs, ka pieredzējusī komanda ar Latvijas līdzjutējiem zināmo Rolfu Folandu priekšgalā būs viens no vadošajiem spēkiem Super 1600 klasē.

Artis Baumanis: “Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu, jo šogad mūsu komandai un ģimenei tas ir īpašs – uzsākam sadarbību ar LOCO Energy Drink, bet es sēdīšos jaunā mašīnā, kuru sagatavojuši lieliskie Volland Racing speciālisti. Mērķi, neapšaubāmi, ir visaugstākie – vēlos dot LOCO un savai komandai Eiropas čempionāta medaļu!”

Rolfs Folands: “Tā kā man un Baumaņu ģimenei vienmēr bijušas draudzīgas attiecības, esam jau iepriekš apsprieduši iespējamos kopīgos plānus. Šobrīd abām pusēm ir sajūta, ka ir īstais brīdis uzsākt sadarbību. Mēs ar lielām cerībām raugāmies uz 2017. gadu un vēlos, lai Artis mūsu komandā jūtas kā mājās, kurās viņš var attīstīt savu talantu. 2016. gads parādīja, ka Artim ir lielisks ātrums. Mūsu komandas kopīgais uzdevums ir noslīpēt šo ātrumu un padarīt pēc iespējas noturīgāku.”

“Mūsu Škoda automašīnas jau ir gatavas pirmajiem izmēģinājumiem, kas braucējiem būs svarīgi, lai atgūtu iemaņas pēc ziemas perioda. Sezonu sāksim ar labi zināmajām Škoda Super 1600 mašīnām, taču čempionāta gaitā plānojam pāriet uz jaunajiem Audi A1 automobiļiem!”

LOCO Energy Drink ienāk pasaules rallijkrosa čempionātā – autosporta augstākajā līmenī! Kompānijas vadītājs Marks Blekbērns atzīmē, ka jau vairākus gadus vēro Baumanis Motorsport aktivitātes: “LOCO Energy Drink jau vairākus gadus vēro Jāņa Baumaņa sniegumu starptautiskajās sacensībās. Mēs meklējam sporta pasaules līmeņa atlētus, kuri izstarotu talantu, ambīcijas un pārliecinošu tiekšanos pēc mērķa. Jānis perfekti atbilst šiem uzstādījumiem, kurus esmu izvirzījis saviem sportistiem! Turklāt Jāņa aktivitātes ļāva mums pievērst uzmanību arī Arta Baumaņa cīņām Super 1600 klasē. Abi brāļi un visa Baumaņu ģimene kopumā veido ļoti mērķtiecīgu komandu, tāpēc mēs zinām, ka šī būs lieliska sadarbība ceļā uz panākumiem!”

Reinis Nitišs EKS trešajā mašīnā

FIA pasaules rallijkrosa čempionvienība EKS 2017. gada sezonā startēs ar trīs mašīnām. FIA pasaules rallijkrosa čempionātā ar Audi S1 EKS RX quattro Supercar klases automašīnām brauks 2016. gada čempions un komandas īpašnieks Matiass Ekstrems, soms Tomass Heikinens un vienības jaunpienācējs, jēkabpilietis Reinis Nitišs.

“Kopā ar Audi Sport smagi strādājām, lai šogad spētu startēt ar trim spēkratiem, un esmu priecīgs, ka mums ir izdevies to realizēt,” saka Ekstrems, kura komanda šogad saņem arī Audi AG rūpnīcas atbalstu. “Lai arī Reinis ir tikai 21 gadu jauns, viņam ir liela rallijkrosa pieredze un mēs viņā saskatām spēcīgu pilotu!”

2013.gadā Reinis Nitišs izcīnīja FIA Eiropas rallijkrosa čempiona titulu priekšpiedziņas Super1600 ieskaites klasē. Gadu vēlāk, tikai 18 gadu un 181 dienas vecumā, Nitišs kļuva par līdz šim jaunāko Pasaules RX posma uzvarētāju un sezonu noslēdza trešajā vietā braucēju kopvērtējumā.

“Pievienoties čempionvienībai ir katra braucēja sapnis. Šī man ir unikāla iespēja un esmu pateicīgs Audi un EKS komandai par sniegto uzticības kredītu,” saka Reinis Nitišs. “Lai to sasniegtu, esmu vairākus gadus smagi strādājis un tas nekad nebūtu iespējams bez ģimenes, atbalstītāju un manas komandas palīdzības. Pasaules RX šobrīd attīstās ļoti strauji un pievienošanās Audi komandai ir liels solis manā pilota karjerā!”

Reiņa Nitiša dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Ošukalns un Jēkabpils Dome, kā arī Eibe-L, Hertz, Latvijas Gāze, Light Guide Optics International, OK Būvmateriāli, Radex, RA EVENTS, Sonora un Z-Light. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Vairāk par EKS interneta mājaslapā http://eksrx.com/.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv