Rallijkross: Baumanim lielais fināls, Nitišam cīņa par medaļām

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.09.2014
08:17

Nedēļas nogalē Itālijā norisināsies kārtējais pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā cīņu par kopvērtējuma otro (vismaz) vietu turpina Latvijas SuperCar braucējs Reinis Nitišs. Savukārt izšķiroša nedēļas nogale Eiropas rallijkrosa čempionātā Jānim Baumanim – Super 1600 klase aizvada savu pēdējo seriāla posmu, bet Jānim izšķiroša cīņa par čempionāta kādu no medaļām.

Nitišs cīņā par vicečempiona titulu

Pasaules RX desmitais posms tiks rīkots Itālijā, sporta bāzē Franciacorta International Circuit, kas atrodas 80 km attālumā no Milānas. Sporta kompleksa teritorijā jau atrodas šosejas sacensību trase, pie kuras, izbūvējot jaunas grunts sekcijas, izveidota 1390 metrus (60% asfalts, 40% grunts) gara, rallijkrosa prasībām atbilstoša, trase. Aprīlī šajā trasē notika Pasaules RX mediju dienu un demonstrācijas braucieni, pēc kuriem tika saņemti vairāki ieteikumi trases konfigurācijas uzlabošanai, kurus sacensību organizatori arī ņēma vērā, trasi pēc ieteikumiem pārbūvējot. Tādējādi, Pasaules RX atlikušie trīs posmi – Itālijā, Turcijā un Argentīnā – norisināsies trasēs, kurās Supercar klases dalībnieki iepriekš nav startējuši.

Nitišs šo sacīksti uzsāk, būdams trešajā vietā kopvērtējumā – aiz šķietami vairs nenoķeramā Petera Solberga, kā arī aiz pavisam tuvu esošā Tomasa Heikinena,

„Sacensībās šobrīd var just, ka čempionāts ir iegājis finiša taisnē. Lai gan visi braucēji joprojām ir draudzīgi, tomēr smaids dalībnieku sejās redzams retāk un arī joku plēšana nav tik pamanāma, kā sezonas pirmajos posmos. Visi braucēji un komandas ir ļoti koncentrējušies, lai izcīnītu pēc iespējas vairāk punktus un pirmajā pasaules čempionātā gūtu maksimāli labu rezultātu. Olsbergs MSE uz sacensībām Itālijā gatavo četras automašīnas. Komandā startēs arī leģendārais itāļu rallija braucējs – Džidži Galli. Sacensībās piedalīsies arī vairākkārtējs Zviedrijas autošosejas čempions Ričards Goransons. Abiem šiem pilotiem ir ļoti atšķirīga pieredze, tāpēc šī būs nedēļas nogale, kurā varēšu gūt ļoti vērtīgu pieredzi, kura noderēs ne tikai Itālijā, bet arī turpmākajās sacensībās. Pie tam, četras automašīnas ļaus iegūt divreiz vairāk telemetrijas datus kā ierasts. Pareizi izmantojot šo informāciju, varēsim ātrāk atklāt visus trases noslēpumus un uzrādīt konkurētspējīgākus apļa laikus.

Sezonas sākumā nospraustais mērķis un komandas uzdevums joprojām nav mainījies – man katrās sacensībās ir jāiekļūst starp 12 ātrākajiem pilotiem un jāstartē pusfinālā. Katras sacensības man ir kā mācību stunda, kurā apgūstu arvien jaunu informāciju un papildinu savu pieredzi. Vācijas posmā viss neizdevās, kā gribētos un pirmo reizi šis uzdevums palika nesasniegts. Toties guvu mācību, kā nevajag darīt, uzzināju, kas rezultātu nedod, tāpēc pirms sacensībām Itālijā man ir labs noskaņojums. Sestdien viss sāksies no jauna. Visiem braucējiem būs vienlīdz labas iespējas sevi parādīt, un šo iespēju centīšos izmantot arī es – Solbergs taču vēl nav čempions!” apņēmīgs pirms došanās uz Itāliju ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Itālijas posma izšķirošos notikumus tiešraidē varēs vērot svētdien, no plkst. 14:25. Translāciju ar komentāriem latviešu valodā varēs skatīt kanālā Viasat Sport Baltic. Savukārt Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com finālbraucienu tiešraide būs ar komentāriem angļu valodā.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, Sonora, kā arī Brēķu Studenti, DLLA, Inos un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Baumanim izšķirošā cīņa

Rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis, kurš iepriekšējā nedēļas nogalē Vācijā notiekošajā Eiropas rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā izcīnīja pārliecinošu uzvaru Super 1600 klasē, ir apņēmības pilns cīnīties par uzvaru arī šajā nedēļas nogalē, 27. un 28. septembrī, notiekošajā sezonu noslēdzošajā posmā, kas notiks Frankijakortas trasē Itālijas ziemeļos.

Baumaņa uzdevums čempionāta pēdējam posmam ir nopelnīt pēc iespējas vairāk punktu kopvērtējumā – patlaban latviešu braucējs atrodas 3. vietā un par diviem punktiem apsteidz dāni Ulriku Linnemanu, bet par 16 punktiem atpaliek no kopvērtējuma vicelīdera Nikitas Misjuļas. Kā zināms, maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā, ir 30 punkti.

„Itālijā esmu gatavs cīnīties par uzvaru, un nevaru vien sagaidīt brīvdienas, lai ātrāk varētu baudīt sacensības. Itālijas trasē iepriekš neesmu braucis, taču sacensības Vācijā pierādīja, ka man tas netraucē cīnīties ar pieredzējušākiem konkurentiem un pat apsteigt viņus. Esteringā sacensību laikā rūpīgi analizējām katru apli, meklējām kļūdas, lai brauktu arvien ātrāk, un tas deva vēlamo rezultātu. Esam izdarījuši secinājumus, un Itālijā ceru būt vēl ātrāks,” stāsta Baumanis.

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta “SET Promotion”, SIA “PATA AB”, “SIG Roofing”, raidījums “Tavs Auto”, SIA “Timberex Group” un SIA “R.J.A. Logistics”.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv