Rallijkross: Baumanis otrais, Bredikam atņem pjedestālu

Viesturs Saukāns  12.07.2015 22:57 22

RallycrossChallenge seriāla otrajā posmā Lietuvā otro vietu Super 1600 klasē sasniedza Artis Baumanis. SuperCar klasē otro vietu guva Agris Brediks, taču tiesneši atņēma viņam otro vietu par sadursmi ar mājinieku Šarūnu Gliku.

Baumanis bija spiests sacīkstē piekāpties krievam Jegoram Saņinam, kurš cīnījās ar TT Motorsport Renault Clio.  Arta problēma nedēļas nogalē bija mašīnas niķošanās starta brīdī – Set Promotion strādāja ar problēmu, taču tā būs jārisina nopietnāk starp sacensībām. Saņins pārliecinoši pirmais, bet trešo vietu guva Luidži, kuru Baumanis brauciena sākumā tiešā cīņā apdzina.

Šobrīd dramatiska situācija seriāla kopvērtējumā šajā klasē. Artis kļuvis par līderi ar 56 punktiem, bet sekotājiem Svenam Zēligeram un Luidži pa 55 punktiem, Saņinam 53 punkti.

Reinis Safonovs, lai gan dienas laikā demonstrēja labu sniegumu, finālā startēt nevarēja – astotais.

SuperCar klasē netverams dienas garumā bija TT Motorsport braucējs Romans Stepaņenko – par viņa uzvaru šoreiz šaubu nebija. Daudz dramatiskāka cīņa tika aizvadīta par nākamajām pozīcijām. Šarūns Gliks, kurš pirmā apļa vidū pat nonāca līderpozīcijā, pieļāva neskaitāmas kļūdas, ātri zaudējot gan līderpozīciju, gan pārsvaru pār Agri Brediku. Pēc kārtējām lietuvieša kļūdām Brediks sadūšojās uzbrukumam, taču Gliks pēdējā brīdī centās vērt ciet durvis. Lai gan Bredikam bija iespēja no kontaktiem izvairīties, viņš metās agresīvā cīņā ar konkurentu. Rezultātā ar smagu laušanos Agris tika Glikam garām, gūstot otro vietu. Gliks tik ļoti sapinās savās neveiksmēs, ka finišēja pēdējais.

Bredika uzbrukums neapšaubāmi bija ļoti agresīvs, tāpēc nākamajā aplī nopelnītais brīdinājuma karogs bija vietā. Tomēr pēc sākotnējās apbalvošanas Brediks tomēr tika izslēgts no brauciena – lielā mērā arī tāpēc, ka līdzīgu avāriju Agris ar Gliku izraisīja jau kvalifikācijā, par ko tik brīdināts. Tiek mēļots, ka, ja Agra upuris nebūtu lietuvietis, izslēgšana varbūt arī nenotiktu. Bet tie ir pieņēmumi, protams. Skaidrs arī tas, ka Brediks nebija populārs apbalvošanas dalībnieks: skatītāju tūkstoši visai uzskatāmi demonstrēja nepatiku par savējā izslēgšanu.

Kroskartu cīņās bez pjedestāliem: CK 650 klasē Dāvis Tobiass guva piekto vietu, kas bija objektīva pozīcija sausā trasē – ar līderu tehniku nav iespējams spēkoties pat braukšanā nekļūdoties. CK 125 klasē Ingus Beļakovs bija līderu vidū, taču finālā nolūza priekšējā balstiekārta, kā rezultātā Ingus gandrīz visu finālu riņķoja ar trim riteņiem, saņemot gan Petera Solberga uzslavu, gan skatītāju tūkstošu ovācijas. Marko Priednieks nocīnījās ar tehnikas problēmām, netiekot B finālā. Savukārt Viesturs Kalniņš CK 250 klasē, lieliski aizvadot pirmo pusapli un atrodoties trešajā vietā, tomēr vēlāk strauji zaudēja pozīcijas un finišēja pēdējais.

 • Artis Krastmals

  Sveiki rallijkrosa un autokrosa fani! Vērtējot A. Bredika cīņu lietuvā,kuru noskatijos klātienē,bija vērojams kurš saliks punktus uz i…Jā R.Stepanenko bija ļoti ātrs un grūti tverams visu braucienu kopsummā…. Veiksmes pēc,pēc Glika(Lietuva) tīšiem uzbrukumiem finālā sadursmes mēģinājumiem lai par katru cenu izsistu Romanu no cīiņas viņš spēja noturēties trasē un atguva pirmā apļa zaudēto līderpozīciju pēdējā pirmā apļa līkumā ,bet ar to cīņa finālā vel nebija galā… jau nākošajā aplī Agris tajā pašā līkumā kurā R. Stepanenko izmantoja Lietuvieša kļūdu iespraucās iekšmalā, kuru Lietuvietis izmisīgi centās seg strauji mainot savu trajektoriju un notikušajā sadursmē pats izslīdēja tai saucamā atrabotkā… turpmākā sacīkstes daļā izmaiņu nebija un Agris finišēja aiz līdera R.Stepanenko. Jāņem vērā ka sacensība norisinājās Lietuvā un Lietuvieša pārkāpumi braucienos netia ņemti vērā…Pēc fināla Lietuviešu tiesnešu komentārs ja Lietuvietis nebūtu zaudājis tik daudz pozīcjas pēc sadursmes ar Agri un nebūtu palicis te ju vai pēdējais tad lēmums nebūtu tik bargs un Agra vieta būtu saglabāta!!! Secinājumus izdararam katrs ,ceru ka arī kāds video vai ond borda parādīsies… Jāņem vērā ka Lietuvas sportists jau kvalifikācijas braucienos agresīvās braukšanas pēc netika brīdināts…kā nekā mājās,bet Agrim nācās saņem neapmierināto skatītāju raidītās pilnās pudeles pa automašīnas logu pēc fināla brauciena apbalvošanā,Lietuva,!!! Pati organizācija sacensību rīkošanā ,,nekliboja,, un bija labā līmenīi….

  • Māris

   Nekliboja trases sakopšana un auto evakuācija, par pārējo es nepiekristu!

 • Māris

  Secinājums-leiši nemāk zaudēt! Paši tā var darīt bet sankciju nav, parādās kāds stiprāks braucējs un sākas kašķu meklēšana, spilgts piemērs autokrosā ar nevietā uzstādītām bākām, rallijkrosā ar nelaikā veiktiem manevriem. Komēntētājs vispār bija nekompetences iemiesojums-kā var nezināt un nebūt informēts,ka sacensībās piedalās P. Solberga dēls Olivers sākumā saka, ka brauc dalībnieks ar līdzīgu uzvārdu un tad dienas beigās pēķšņi ir informēts, ka tas tiešām ir tas Solbergs!. Leišu skatītājus pirms fināliem aizsūta mājās pasakot, ka fināli jau notikuši, nezinot ka vispirms seko pusfināli u.tt. Biļešu tirdzniecība vispār ir kā ledus laikmetā-pirmajā dienā uzrodās mistisks vīrelis un prasa samaksāt, kad prasam lai pretī iedod biļeti izrādās ka nemaz neesot ko iedot, tad pēc laika atved mistiski uztaisītas biļetes, otrā rītā pa skatītāju zonu staigā sieviete un tirgo biļetes, normāli organizatori uzliek skatītājam aproci un problēma atrisināta. Pašas sacensības bija līmenī, vienīgi ar pieteiktajiem dalībniekiem bija kā parasti-piesakās, bet ar ierašanos ir kā ir….

 • Mehs

  Šodien ielikšu onbordu no A.Bredika fināla, jo no malas varbūt tiešām izstijās ka rupji, bet onbordā ir redzāms mazliet savādāk!

  • Māris

   Neizskatījās rupji, leitis pats saslīdēja un līdz ar to sānslīde (sagriešana) nebija izbēgama. Nebūtu “cietējs” leitis, nebūtu diskvalifikācija, un interesanti vai pie vainas austrieša sagriešanā un izslēgšanā no sacensībām vainīgs nebija tieši leitis?!

 • Mehs

  Onbordā var ļoti labi redzēt kā leitis sagriež austrieti, bet pieļauju, kad viņš tad neredzēja, jo austrieti aizsvieda no kreisās malas uz labo.

 • tie tak ir leiši, vajag arī viņiem ko līdzīgu Latvijā sarīkot

 • val4a

  Nu nemāk tie leiši zaudēt ,ne karā, ne sportā. Ko nevar ar spēku,tad dara ar papīru. Vecais Gliks taču ir pie “siles” tapēc arī pret puikiņu tāda attieksme. Bet memmīšiem vienalga neveiksies.

  • Lietuvieši mūs turpina mīlēt… :( Par pudeļu mešanu pa mašīnu vispār nav ko teikt… interesanti, kas mūs sagaida Lietuvas čempionāta nākamajā posmā Taurage mēneša beigās. Bāka pārlikta, bet gan jau atkal kaut kas nepatiks un meklēs kašķi.

 • Raivis

  Jā, Bredikam tiešām visu cieņu! Cinījās līdz galam un godam to arī nopelnīja!
  Rupji nebij nekas- pavērojot Lietuvieša braukšanas stilu, vai precizāk NEMĀKU, protams ka Agris līda iekšmalās- pats Lietuvietis neatlaida gāzi, kaut gan Agris bija blaku- un rezultāts neapšaubāmi skaidrs- sagriešana! Vainīgs tikai un vienīgi viņš pats!
  – cerams ka nākošgad te vairs nenotiks rallycross, jo tiesneši tiešām ļoti nekompetenti.
  Galvenais tiesnesis pats pasaka- ja Lt nebutu pedejais bet palicis aiz tevis, tad lemums nebutu bijis tik skarbs- neko smiekligaku nebiju dzirdejis!! :D

 • \IMho

  Kur video ???? ar gribas redzeet .

  • Raivis

   Jā ka jau teicu, Lt pats nenosedzās un pec tam spieda grīdā, kad saprata ka zaudēs savu vietu! Agris vienkraši turējās iekšmalā. Lietuvietim bij biskit jasabremzejas tas ari viss. Un vispār kā viņš tur pa priekšu mētājas.? :D
   Negodigs lēmums no tiesnešiem.

 • Lauris

  Es domāju ka LAFS varētu nedaudz savus sportistus atbalstīt un darīt kaut ko lietas labā lai vairāk tādas cūcības neatkārtotos no Leišu puses.nav jau pirmā reize

 • Māris

  Viestur, kur tad ir tas rekordlielais dalībnieku skaits uz NEZ posmu 333?!

  • Jurijs

   Piekrītu Mārim!

   • Māris

    Viesturs laikam mūs ignorē?! :)

  • Kaut kas vēl nāks bišķi klāt, bet jā, aptuveni trešdaļa no gaidītajiem gan RX, gan CK trūkst. Jāatzīst, ka arī pa kādam LAT “grēko”. Pēc 2. maija 333 iededziens par rallijkrosu bija lielāks.

   • Māris

    Par kroskartiem skaidrs, bet salonos krietni pamaz dalībnieku, NEZ tāds formāls pasākums, nu negrib baigi tie ārzemnieki braukt uz Baltiju(LV vai LT).

    • Jap, tas nav noslēpums, jā. No otras puses, mūsējiem šī vienmēr ir laba iespēja samērīties ar kaut ko vairāk par vēl diviem tādiem pašiem mūsējiem.

     • Pa kādam debitantam parādās – tas labi…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x