Rallijkross: Baumanis otrais, Bredikam atņem pjedestālu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.07.2015
22:57

RallycrossChallenge seriāla otrajā posmā Lietuvā otro vietu Super 1600 klasē sasniedza Artis Baumanis. SuperCar klasē otro vietu guva Agris Brediks, taču tiesneši atņēma viņam otro vietu par sadursmi ar mājinieku Šarūnu Gliku.

Baumanis bija spiests sacīkstē piekāpties krievam Jegoram Saņinam, kurš cīnījās ar TT Motorsport Renault Clio.  Arta problēma nedēļas nogalē bija mašīnas niķošanās starta brīdī – Set Promotion strādāja ar problēmu, taču tā būs jārisina nopietnāk starp sacensībām. Saņins pārliecinoši pirmais, bet trešo vietu guva Luidži, kuru Baumanis brauciena sākumā tiešā cīņā apdzina.

Šobrīd dramatiska situācija seriāla kopvērtējumā šajā klasē. Artis kļuvis par līderi ar 56 punktiem, bet sekotājiem Svenam Zēligeram un Luidži pa 55 punktiem, Saņinam 53 punkti.

Reinis Safonovs, lai gan dienas laikā demonstrēja labu sniegumu, finālā startēt nevarēja – astotais.

SuperCar klasē netverams dienas garumā bija TT Motorsport braucējs Romans Stepaņenko – par viņa uzvaru šoreiz šaubu nebija. Daudz dramatiskāka cīņa tika aizvadīta par nākamajām pozīcijām. Šarūns Gliks, kurš pirmā apļa vidū pat nonāca līderpozīcijā, pieļāva neskaitāmas kļūdas, ātri zaudējot gan līderpozīciju, gan pārsvaru pār Agri Brediku. Pēc kārtējām lietuvieša kļūdām Brediks sadūšojās uzbrukumam, taču Gliks pēdējā brīdī centās vērt ciet durvis. Lai gan Bredikam bija iespēja no kontaktiem izvairīties, viņš metās agresīvā cīņā ar konkurentu. Rezultātā ar smagu laušanos Agris tika Glikam garām, gūstot otro vietu. Gliks tik ļoti sapinās savās neveiksmēs, ka finišēja pēdējais.

Bredika uzbrukums neapšaubāmi bija ļoti agresīvs, tāpēc nākamajā aplī nopelnītais brīdinājuma karogs bija vietā. Tomēr pēc sākotnējās apbalvošanas Brediks tomēr tika izslēgts no brauciena – lielā mērā arī tāpēc, ka līdzīgu avāriju Agris ar Gliku izraisīja jau kvalifikācijā, par ko tik brīdināts. Tiek mēļots, ka, ja Agra upuris nebūtu lietuvietis, izslēgšana varbūt arī nenotiktu. Bet tie ir pieņēmumi, protams. Skaidrs arī tas, ka Brediks nebija populārs apbalvošanas dalībnieks: skatītāju tūkstoši visai uzskatāmi demonstrēja nepatiku par savējā izslēgšanu.

Kroskartu cīņās bez pjedestāliem: CK 650 klasē Dāvis Tobiass guva piekto vietu, kas bija objektīva pozīcija sausā trasē – ar līderu tehniku nav iespējams spēkoties pat braukšanā nekļūdoties. CK 125 klasē Ingus Beļakovs bija līderu vidū, taču finālā nolūza priekšējā balstiekārta, kā rezultātā Ingus gandrīz visu finālu riņķoja ar trim riteņiem, saņemot gan Petera Solberga uzslavu, gan skatītāju tūkstošu ovācijas. Marko Priednieks nocīnījās ar tehnikas problēmām, netiekot B finālā. Savukārt Viesturs Kalniņš CK 250 klasē, lieliski aizvadot pirmo pusapli un atrodoties trešajā vietā, tomēr vēlāk strauji zaudēja pozīcijas un finišēja pēdējais.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv