Rallijkross: Baumanis otrais, Nitišs trešais dubļu drāmā Somijā

Viesturs Saukāns  30.06.2014 16:14 4

Lieliskus panākumus atkal guvuši Latvijas rallijkrosa braucēji, kāpjot uz pjedestāla pasaules un Eiropas čempionāta ceturtajā posmā Somijā, Kouvolas trasē. Jānis Baumanis sasniedza otro vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē, bet Reinis Nitišs guva trešo pozīciju SuperCar klasē, nostiprinoties pasaules rallijkrosa čempionāta līderpozīcijā!

Sacīksti Somijā sarežģītu padarīja svētdienas pēcpusdienā uznākušais lietus, kas SuperCar klases atsevišķus braucienus pārvērta avāriju festivālā, apturētos braucienos un pārbraucienos. Šo elli izturēja gan Reinis, gan Jānis.

Nitišs pēc kvalifikācijas sasniedza trešo vietu, zaudējot vienīgi komandas biedram Andreasam Bakerūdam, kā arī labāko sacīksti aizvadījušam Antonam Marklundam. Pusfinālā Reinis pārliecinoši uzvarēja, bet finālā sasniedza lielisku trešo vietu, piekāpjoties vienīgi amerikānim Taneram Foustam un Bakerūdam. Pēc šī panākuma Nitiša kopvērtējuma līderpozīcija nostiprinājusies ar 14 punktu pārsvaru pār Bakerūdu un 16 punktu pārsvaru pār Peteru Solbergu.

Jānis Baumanis kvalifikāciju noslēdza ceturtajā vietā, tikai divu punktu attālumā no otrās pozīcijas. Savā pusfinālā Jānis guva otro vietu, pārliecinoši kvalificējoties finālam. Fināla cīņa mitrā trasē aizvadīta pārliecinoši – gūta otrā vieta aiz krievu braucēja Ņikitas Misjuļas. Šis panākums ļauj uzlabot Baumaņa pozīcijas Eiropas čempionāta kopvērtējumā – no piektās vietas viņš pakāpies uz ceturto, turklāt, lai arī minimāli, tomēr samazinājis punktu starpību pret kopvērtējuma līderi Sergeju Zagumennovu.

Nākamais starts gan Nitišam, gan Baumanim – šonedēļ Zviedrijā!

Drīzumā abu sportistu atskats uz aizvadīto nedēļas nogali.

 • lielais

  Man pat vienu brīdi sāka likties ka Reinim varētu drīz pietrūkt motivācijas :-) 17 gados eiropas cempis,18 pasaules cempis! Ko tālāk,kaut kādas starpplanētu gonkas?! Bet,nē! Ir tak pasaulē labi cilvēki! Lasīju ka Kimi ari gribot pabraukt ralijkrosu! Saka ja Petka nevar jauno cali noķert viņš pameiģinās! Bet ja nopietni šķiet ka ralijkrosa populiritāte pasaulē un ari skandināvijā aug. Ar nozēlu tikai jākonstatē ka mums nav normālas trases,laikam tomēr pareizāk nav vispār :cry:

  • Nesen runaaju ar cilveekiem, kuri njemaas ar BMX. Jautaaju vinjiem – kaa vinjupraat Shtromberga faktors ir ietemeejis Latvijas BMC attiistiibu… vinji teica, ka nenormaaali… esot gan daudz jaunu brauceeju naakushi klaat peec vinja pirmaas lielaas uzvaras olimiskajaas speeles + kaa sapratu ir tapushas arii jaunas trases. Ceru, ka Reinja gadiijumaa buus liidziigi! Tureesim iikshkjus!

   • Piekrītu, ka Štrombis ir iedevis BMXam rāvienu, tāpat kā Gulbis tenisam un Šici/Dukuri/Melbārdis (un iepriekšējie varoņi) visam, kas notiek Siguldā. Tas ir loģiski, un Reinis jau šobrīd iedvesmo daudzus jaunos. Tam būs pozitīvas sekas. Esmu pārliecināts, ka arī 333 reaģēja uz rallijkrosa vajadzību tieši tāpēc,ka šobrīd šis sports ir zenītā un to var uzcelt, iespējams, vieglāk nekā pirms 5 gadiem. Un tā tas ir visā pasaulē – ir viens līderis, kas ved savu nāciju sev līdzi, liekot tēviem sīčus vest uz attiecīgā sporta treniņiem/testiem. Un esmu pārliecināts, ka ar Reini un Jāni ķēdīte nebeigsies. Lai arī tas ir dārgi un mirstīgajiem nereāli, es zinu, ka vismaz Super 1600 mēs redzēsim vēl divus, trīs fruktus nākamo 5 gadu laikā. Cits jautājums, kurā virzienā transformēsies pats rallijkross, vēl pastāv smagas iespējas IMG un Co šo pasākumu sačakarēt, nekas vēl nav beidzies vai izcīnīts. Bet zvaigznes faktors strādās!

 • ass

  vispar normali ka tresais bus stimuls bet KA MEHI neieleja loga mazgajamo skidrumu finalbraucienam tapec tresa vieta tas ir nepiedooami

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 16.06.2018.

Folkreisa Vasaras kauss, 2. posms

Krosa komisijas autokrosa kauss, 7. posms

SK Vecpils B600 kauss, 1. posms

Nolikums

B600 Kausa nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Pieteikums - B600

Dalībnieki FR (41)

Dalībnieki KKK (12+1)

Dalībnieki B600 (5)

***