Rallijkross: Baumanis pirmajā dienā pa vidu, titula cīņa sprādzienbīstama

Viesturs Saukāns  09.11.2019 17:52 0

  Rallijkross, Ziņas

Pēc aizvadītajām divām kvalifikācijām sestdien Jānis Baumanis rezultātos ir vidusdaļā, piedzīvojot iesprūšanu aiz lēnākiem braucējiem abos braucienos. Tikmēr cīņa par čempiontitulu starp brāļiem Hanseniem un Bakerūdu saglabājas ļoti saspringta.

Jānis Baumanis pirmajā braucienā no starta aizbrauca otrais, bet vēlāk par mata tiesu Džokera izejas brīdī piekāpās Antonam Marklundam un, lai arī vēlāk šķita ātrāks par zviedru, apdzīt viņu nevarēja, savā grupā gūstot trešo vietu. Pirmajā kvalifikācijā tas deva 11. vietu. Vēl briesmīgāk klājās otrajā braucienā, kad Jānis startā piekāpās šī posma STARD komandas biedram Jerem Kaliokoski, ilgstoši netiekot somam garām, turklāt arī nebraucot Džokera aplī, kas situāciju, iespējams, atrisinātu. Vēlāk ar Džokera apļa palīdzību Baumanis tika komandas biedram garām, tika gūta arī uzvara savā grupā. Taču zaudētais laiks aiz Kaliokoski neļāva nodemonstrēt visu potenciālu – sērijā septītā vieta, abu braucienu summā – desmitais rezultāts. Sniegums otrajā braucienā gan atstāja sajūtu, ka rezultāti neatbilst reālajam spēku samēram, tāpēc latvietim ir iespējas (un nepieciešamība) lauzties augstāk rītdienas braucienos.

Īpatnēja situācija arī visiem trim titula pretendentiem – Timijam un Kevinam Hanseniem un Andreasam Bakerūdam. Pirmajā kvalifikācijā visi trīs nodemonstrēja, ka ir gatavi cīnīties par visaugstākajām pozīcijām un cīnīties par čempiontitulu. Timijs un Andreass pirmajās divās vietās, bet Kevins ceturtais, piekāpjoties arī Niklāsam Gronholmam. Taču viņu panākumi bija viņu posts, jo otrajā kvalifikācijā bija jāstartē visiem kopā. “Fināla ģenerālmēģinājumā” visi zaudēja Gronholmam, bet sērijā K.Hansens tikai sestais, T.Hansens – devītais, Bakerūds – 11. vietā. Divu braucienu summā gan visi trīs saglabā vietas top-6. Līderis pēc pirmās dienas – Gronholms, seko T. Hansens, Timurs Timerzjanovs, Timo Šaiders, T. Hansens un Bakerūds.

Par dienas lielākajiem neveiksminiekiem uzskatāmi Liems Dorans un Sirils Reimonds. Dorana mašīnai pēc treniņiem tika mainīts motors, kā rezultātā Bakerūda komandas biedrs un, līdz ar to, teorētiski, arī palīgs cīņā pret Hanseniem pirmajā kvalifikācijā palika boksos. Otrajā kvalifikācijā sniegums bija bezcerīgs, turpinoties tehnikas problēmām. Savukārt Reimonds uzrādīja izcilu stabilitāti trases robežu neievērošanā – jau pirmajā braucienā par to tika saņemts gan brīdinājums, gan piecu sekunžu sods. Otrajā braucienā par trases norobežojumu pārkāpšanu diskvalifikācija.

Svētdien posms turpināsies un noslēgs sezonu ar atlikušajām divām kvalifikācijām, pusfināliem un visu izšķirošo finālu.

Dalies ar šo ziņu