Rallijkross: Baumanis RallyX on Ice cer kāpināt pērn uzņemto tempu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.02.2015
16:19

2014. gada Eiropas rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks “Super 1600” klasē Jānis Baumanis šajā nedēļas nogalē, 7. februārī, startēs jaunajā ziemas rallijkrosa sacensību seriālā “RallyX on Ice”, kur cer kāpināt pagājušajā gadā uzņemto tempu un cīnīties ar ātrākajiem prestižākās “Super Car” klases braucējiem.

Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki 2014.gada sezonā jau viesojās Hēljesas trasē, Zviedrijā, un tai ir arī senas ziemas sacensību tradīcijas. Jāatzīmē, ka šonedēļ uz starta izies arī zviedru rallijkrosa leģenda Pērs Eklunds, kurš uzvarēja pirmajās šajā trasē notikušajās ziemas sacensībās tālajā 1976. gadā.

“ Hēljesas trasē pagājušajā gadā uzrādīju ļoti labus rezultātus, un trase man ir pazīstama. Vienlaikus, Eiropas čempionāts notika vasarā un braucu ar priekšējās piedziņas automašīnu, kamēr sniegs, ledus un pilnpiedziņa prasa pavisam citu braukšanas manieri. Neraugoties uz to, ceru kāpināt pērn uzņemto tempu un būt ļoti ātrs, jo “RX Lites” automašīna man ir labi pazīstama – pagājušajā gadā esmu veicis vairākus testus, bet debijas sacensībās Turcijā izcīnīju augsto trešo vietu. “RallyX on Ice” būs jauna pieredze un galvenais uzdevums ir gatavoties vasaras sezonai, tomēr katrās sacensībās vēlos būt maksimāli ātrs un, protams, kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Domāju, ka arī konkurenti līdz ar zaļās gaismas iedegšanos pilnu sparu metīsies cīņā par uzvaru un mūs gaida interesantas sacīkstes,” stāsta J. Baumanis.

Sestdien, seriāla pirmajā posmā, J. Baumanim pretī stāsies daudzi pieredzējuši rallijkrosa braucēji, tostarp arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Andreass Bakerūds, savukārt nedēļu vēlāk, 13. februārī, dalībnieku pulku kuplinās arī Reinis Nitišs, divkārtējais pasaules rallija čempions Markus Gronholms un zviedru rallija leģenda Tomass Redstrēms.

Kopumā “RallyX on Ice” seriālā notiks trīs posmi, un tā uzvarētājs kļūs zināms 13. un 14. martā Ēri.

Kā zināms, J. Baumanis savā debijas sezonā 2014.gada Eiropas rallijkrosa čempionātā izcīnīja bronzas medaļu “Super 1600” klasē, turklāt deviņos posmos izcīnīja trīs uzvaras (Norvēģijā, Beļģijā un Vācijā), divas reizes, Somijā un Itālijā, kāpa uz goda pjedestāla otrā augstākā pakāpiena, bet sezonas pirmajā posmā Portugālē spēja būt trešais ātrākais.

 

Sezonas izskaņā J. Baumanis devās uz Turciju, lai debitētu sacensībās ar pilnpiedziņas mašīnu “RX Lites” klasē.

 

“Šī trase bija sarežģītākā no visām, kurās jebkad biju braucis, taču ātrums bija lielisks un jau no pirmajiem apļiem spēju parādīt, ka esmu nopietns konkurents pārējiem braucējiem. Turcijā bija ļoti asa kontaktcīņa, tostarp piedzīvoju arī kūleni, taču tā bija neatkārtojama pieredze. Neraugoties uz dažādiem piedzīvojumiem, finālā izcīnīju trešo vietu, ko uzskatu par izcilu sasniegumu,” stāsta J. Baumanis.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv