Rallijkross: Baumanis sasniedz RX Team Austria sezonas labāko rezultātu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.11.2015
11:39

Lai arī piesaistīts tikai pēdējā posmā, Jānis Baumanis RX Team Austria komandai sarūpēja sezonas augstāko rezultātu, gūstot ceturto vietu Argentīnā. Līdz svētdienai augstākais komandas sasniegums bija Manfreda Štola piektā vieta priekšpēdējā posmā Itālijā.

Statistiski arī jāatzīmē, ka Baumanis līdz ar šo rezultātu sasniedza savus pirmos pasaules čempionāta punktus, kopumā 18. Šāds rezultāts ļāvis Jānim ielēkt pasaules čempionāta top-20 – seriāls noslēgts 20. vietā. Štolam kopvērtējumā, startējot visu sezonu, 82 punkti un 11. vieta.

Arī World Rallycross Team Austria Argentīnas posms nesa sezonas lielāko punktu guvumu – Baumanis kopā ar Štolu sasniedza 25 punktus, kas tieši ceturtā daļa no visā sezonā gūtajiem punktiem. Līdzšinējais labākais sniegums vienā posmā bija 13 punkti, kurus Štols sarūpēja piektajā sacīkstē Vācijā. Baumanis ir vienīgais “otrais pilots”, kurš austriešu komandai atvedis kopvērtējuma punktus – bez Štola nevienam citam tas nebija šogad izdevies. Komandas sastāvā šogad startēja arī Makss Puhers un Kristofs Brugers.

Team Austria komanda šogad debitēja pasaules čempionātā, sākotnēji piesakot Štolu un Puheru kā komandas pamatsastāva braucējus. Komanda sezonas laikā tehniski strauji attīstījās, taču radās sajūta, ka vienībai pietrūkst stabilitātes tieši pilotu snieguma ziņā. Štols fragmentāri uzrādīja labus rezultātus, tomēr potenciālu nerealizēja kļūdu un avāriju dēļ. Itālijā sasniegtais fināls ir vienīgā reize, kad bijušais WRC braucējs tiek top-6 pulkā.

Vienība čempionāta astoņu komandu konkurencē sasniedza septīto vietu.

Štola un komandas vadības centieni savervēt Baumani nākamajai demonstrē, ka komanda apzinās, ka tai nepieciešami divi spēcīgi piloti. Šobrīd atliek gaidīt oficiālus paziņojumus par Baumaņa nākamā gada plāniem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv