Rallijkross: Baumanis uzvar Vācijā, Nitišam nebijusi neveiksme

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.09.2014
10:19

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis izcīnīja uzvaru Super 1600 klases Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā posmā Vācijā, Esteringas trasē. Pēc šī panākuma Jānis atgriezies kopvērtējuma trijniekā. Savukārt pasaules čempionātā SuperCar klasē neveiksmi piedzīvojis viens no seriāla līderiem Reinis Nitišs, kurš tehnisku problēmu dēļ nevarēja iekļūt pusfinālistu pulkā.

Baumaņa cīņa Super 1600 klasē sākās satraucoši, jo treniņu laikā mašīnai radās stūres pastiprinātāja defekts, kas traucēja Jānim iepazīt svešo trasi. Tomēr Baumanis tika ar situāciju galā un, visās kvalifikācijās sasniedzot top-3 rezultātus, Jānis kvalifikācijas summā guva uzvaru. Panākums arī pusfinālā, bet pārliecinoši aizvadīts finālbrauciens sarūpēja Baumanim trešo uzvaru sezonā. Vācijas posmā sasniegts Eiropas čempionāta posma punktu maksimums, kas ļauj atgriezties seriāla trešajā pozīcijā, ar izredzēm pat uz vicečempiona titulu.

“Darīju visu, ko varēju – finālā un pusfinālā, lai izcīnītu šo uzvaru, braucu jau gandrīz pāri maksimālajam limitam. Esmu ļoti priecīgs par to, ko sasniedzu šeit, Vācijā. Latviešu skatītāju atbalsts bija fenomenāls, un bija ārkārtīgi patīkami braukt šādā atmosfērā, kad trases malā ir pilns ar Latvijas karogiem. Paldies viņiem visiem,” stāsta J. Baumanis. „Svētdiena iesākās ar labiem treniņbraucieniem − no paša rīta jau biju apradis ar mašīnu un trasi. Šodien, salīdzinot ar sestdienu, sacensību formātā bija nelielas izmaiņas, jo braucām pēc SuperCar klases automašīnām, un tas nozīmē, ka trase nebija tik labā stāvoklī, kā varētu vēlēties, tomēr, neskatoties uz to, tā bija ļoti ātra.”

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta “SET Promotion”, SIA “PATA AB”, “SIG Roofing”, raidījums “Tavs Auto”, SIA “Timberex Group” un SIA “R.J.A. Logistics”.

Diemžēl SuperCar klasē neveiksme Reinim Nitišam – lai gan jau pirmajā dienā gadījās pāris braukšanas kļūdas, Reinis 41 dalībnieka konkurencē pārliecinoši pretendēja uz vietu pusfinālā, ātruma ziņā – pat finālā. Taču trešajā kvalifikācijā pievīla tehnika – neizturēja turbīna. To nomainot, Nitišs cerēja atgūt vietu top-12 ar labu ceturto braucienu, tomēr mašīna arī pēc remonta nebija labākajā formā, kā rezultātā Nitišs cīņu noslēdza 16. vietā. Tas licis Reinim pasaules čempionāta kopvērtējumā no otrās pozīcijas noslīdēt uz trešo vietu.

„Vēlos pateikt lielu paldies faniem par atbalstu visas nedēļas nogales garumā. Dzeltenie atbalstītāju krekli un Latvijas karogi trases malā dod papildus emocionālu lādiņu, kas rada apņemšanos vienmēr cīnīties līdz galam. Šī bija grūta nedēļas nogale, kurā pats pieņēmu nepareizus lēmumus trasē. Arī automašīnas turbīna šodien pievīla un nestrādāja uz pilnu jaudu. Tomēr, Vācijā pierādījām – ja visu izdarām perfekti, tad spējam būt ļoti ātri. Ar optimismu gaidu nākamo nedēļu, kad būsim Itālijā un varēsim cīnīties par iekļūšanu starp ātrākajiem 12 braucējiem,” pēc Vācijas posma apņēmības pilns ir Reinis Nitišs.

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, Sonora kā arī Brēķu Studenti, DLLA, Inos, XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Eiropas rallijkrosa čempionātā atlicis vēl tikai viens posms – šajā nedēļas nogalē Itālijā, kur tad arī tiks noskaidroti šā gada Super 1600 klases medaļnieki. Pasaules čempionātā vēl trīs posmi – pēc Itālijas arī Turcijā un Argentīnā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv