Rallijkross: Bez NEZ 2018. gadā, brīvs ceļš Baltijai

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.10.2017
16:58

Nākamgad NEZ Rallijkrosa čempionāts piedzīvos ievērojamas pārmaiņas – no seriāla tas pārveidots par viena posma pasākumu, kas nākamgad norisināsies Dānijā. Savukārt RallyX Nordic seriāls, uz kura posma rīkošanu pretendēja arī Latvija, pagaidām pāri jūrai nedosies. Baltieši, līdz ar to, uzsāk ceļu Baltijas seriāla izveidē.

Cerības uz RallyX Nordic posmu bija visai augstas, turklāt kuluāros ziemeļvalstu pārstāvji sākotnēji izteica zināmu pārliecību, ka Biķerniekos jūlijā viens no zviedru komercseriāla posmiem būs. Tomēr sestdien Zviedrijā, NEZ sapulces laikā kļuva skaidrs, ka seriāla rīkotājiem vel nav aprēķinu, kas liktu domāt par izdevīgumu doties uz Baltijas jūras mūsu pusi. Līdz ar to nākamgad pieci posmi, divi Zviedrijā, pa vienam Norvēģijā, Dānijā un Somijā.

Tā sauktais klasiskais NEZ, ar mums zināmajām klasēm NEZ Super 1600, NEZ 2000 un NEZ Open nākamgad pirmo reizi plānots kā viena festivāla pasākums. Kopā ar RallyX Nordic posmu tas notiks Dānijā. Aicināti visi sportisti, taču rīkotājiem būs smagi jāstrādā, lai šis formāts būtu interesants, piemēram, Baltijas braucējiem.

Lēmums pāriet no vairāku posmu seriāla uz vienu festivālu bija loģisks pēc tam, kad rīkotāji atteicās organizēt tikai klasisko NEZ, bet RallyX Nordic, tajā skaitā Lietuvas un Latvijas organizatori. Turklāt skaidrs, ka NEZ Rallijkrosam bija nepieciešama formāta maiņa, jo šogad no trīs klašu braucējiem visos četros posmos startēja tikai septiņi dalībnieki. Vai strādās viena posma versija – rādīs laiks un rīkotāju prasme piesaistīt sportistus.

Tas viss nozīmē, ka nākamajā gadā NEZ rallijkrosa aktivitātes nenotiks. Toties notiks NEZ Kroskartu čempionāta posms – jūlijā Biķerniekos.

Biķernieku sacīkste līdz ar to tiks veidota kā liels Baltijas rallijkrosa festivāls. Trešdien Rīgā tiksies Baltijas valstu rallijkrosa virzītāji, lai apspriestu iespēju Baltijā izveidot pat vairāku posmu (trīs) seriālu. Sarunas nebūs vienkāršas, zinot līdzšinējo gadu ideoloģiskās atšķirības dažos tehniskos jautājumos. Taču šķiet, šis ir īstais brīdis visām pusēm atrast kopsaucēju šī reģiona rallijkrosa pacelšanā.

Tomēr smagākas problēmas par noteikumu izlīdzināšanu būs kalendāru sastādīšana. Valstīm būs jārēķinās ne tikai vienai ar otru, bet arī ar iekšējām aktivitātēm, Eiropas un pasaules čempionātu kalendāriem un citiem notikumiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv