Rallijkross: Biķernieku festivāls noslēdzas ar vēl trim Latvijas pjedestāliem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.07.2022
09:38
Foto: Toms Paipals

Viena no intensīvākajām nedēļas nogalēm Latvijas rallijkrosa vēsturē noslēgusies – aizvadīts arī svētdienas RallyX posms, liekot punktu trīs dienu sacensību maratonam. Pēdējā dienā latviešiem atkal pjedestāla pozīcijas.

Trīs dienas, trīs dažādas sacensības – spožs sniegums sportistu, rīkotāju, tiesnešu un skatītāju izpildījumā. Turklāt sajūsmina, ka visas sacensību dienas bija aizraujošas un uzmanību noturošas.

Svētdien tika aizvadīts RallyX sestais posms, vēl viena Rīgas sacīkste pēc piektdien aizvadītās cīņas. Sacensību pēcpusdienā pārtrauca lietusgāze un plūdi, tomēr posms tika aizvadīts līdz galam un uzvarētāji noskaidroti.

Pēc latviešu dubultuzvaras piektdien ar interesi tika gaidīts CrossCar klases cīņas turpinājums. Ārzemnieki pēc piektdienas bija izdarījuši secinājumus un izrādīja cītīgāku pretestību Ronaldam Baldiņam, Jānim Baumanim un Reinim Nitišam, kuram kvalifikāciju fāze arī šoreiz bija drāmu pilna. Rezultātā Baumanis svētdien palika ārpus fināla, pusfinālā faktiski fotofinišā neiegūstot vajadzīgo trešo vietu. Pārējie latvieši finālā tika, bet šoreiz uzvaru sasniedza zviedrs Eliass Svensons, kuram, šķiet, atmaksājās pieredzes gūšana, startējot arī sestdienas Latvijas-Lietuvas čempionāta posmā. Otro vietu pēc smagas cīņas sasniedza Reinis Nitišs, bet trešais Ronalds Baldiņš.

2WD Open klase guva latviešu papildinājumu, jo cīņai pievienojās BMW RX3000 klases braucēji Ralfs Igaveņš, Māris Druva un Raivis Galviņš. Objektīvi šīs klases automašīnas nevarēja konkurēt ar ziemeļvalstu pārstāvjiem – tas būtu pat dīvaini, ja tehniski ierobežotās klases automašīnas pēkšņi sāktu braukt pa priekšu visai brīvi būvētām 2WD Open mašīnām. Līdz ar to galvenais favorīts no Latvijas puses vienalga bija Kristaps Grunte, kurš piektdien guva ceturto vietu. Kristapam pēc mērenas kvalifikācijas izdevās sasniegt otro vietu pusfinālā, bet stabila braukšana finālā ļāva izmantot konkurentu kļūdas un finišēt trešajā vietā. Vietu finālā sasniedza arī Igaveņš, izšķirošajā braucienā gūstot piekto pozīciju.

Uzvaru sasniedza Simens Engsviks, aiz sevis atstājot Viktoru Johansonu un Grunti.

Baltieši svētdien pieslēdzās arī Supercar klasei, kas bija laba realitātes pārbaude spēku samēru izprašanā. Astoņiem “pamatsastāva” braucējiem pievienojās Edijs Ošs, igauņi Andri Ouns un Svens Orass. Edijs visos kvalifikācijas braucienos devītais, pusfinālā piektais, un arī beigu rezultātos devītā vieta. Abi igauņi vēl aiz viņa. Uzvaru sarežģītā sacīkstē sasniedza Jurijs Beļevskis, aiz sevis atstājot Sondri Evjenu un Tomas Brintesonu. Piektdienas favorīts, kuru Beļevskis fināla pirmajā aplī aizsūtīja apmalē, Niklāss Gronholms svētdien uz starta vairs neizgāja.

CrossCar Junior klasē uzvaru sasniedza Karls Peders Nordstrands, bet Supercar Lites ieskaitē pirmais Kaspers Janssons.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv