Rallijkross: Biķernieku pirmajā dienā interesants rallijkross, mežonīgs Folkreiss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2019
10:06
Vītola un Odiņa duelis veidojas par Latvijas rallijkrosa klasiku. Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Sestdien aizvadītajā Biķernieku Motorsporta festivāla pirmajā dienā tik sadalītas uzvaras Latvijas rallijkrosa čempionāta Super 1600, Touring Car un LADA RX klasēs, kā arī aizvadīta satelītsacīkste Folkreisā. Diena līdzjutējiem nelika vilties.

Rallijkrosa Super 1600 klasē aizraujoša cīņa starp visiem vadošajiem latviešu spēlētājiem, bet papildu nianses ieviesa arī viesi no Igaunijas. Kvalifikācijas braucienos divas uzvaras guva Roberts Vītols, vienu – Arnis Odiņš, kuri arī – tradicionāli – likās galvenie uzvaras dalītāji šajā posmā. Ātrs, startējot ar VW Golf III, bija arī Edijs Ošs, taču vienu no braucieniem viņam izbojāja pāragrs starts, bet trešajā kvalifikācijā salūza stūres iekārta. Tāpat spēku demonstrēja arī Marko Muru un Jānis Spundiņš.

Vītols pārliecinoši uzvarēja savā pusfinālā, aiz sevis atstājot Muru un Ošu. Otrā pusfinālā tikpat pārliecinošs bija Odiņš, kuram sekoja Spundiņš un Erki Linds.

Finālā daudz izšķīra starts un pirmais pagrieziens – principiālie konkurenti Vītols un Odiņš starta taisni veica blakus, bremzēšanu pirms pirmā pagrieziena atstājot uz pēdējo brīdi. Tā kā Robertam bija iekšmala, viņš no situācijas tika prom pirmais. Arnis bija spiests pārbremzēties un zaudēja pozīcijas. Fināla turpinājumā Vītols nesatricināts sasniedza uzvaru, bet Odiņš tika līdz trešajai vietai. Situāciju izmantoja Edijs Ošs, kurš sarežģīto sacīksti noslēdza otrajā vietā.

Touringcar klasē dienas gaitā izcēlās divi līderi – Juris Spīķis un Latvijā līdz šim nestartējušais igaunis Henri Puhmass ar ekstravagantu Audi Coupe. Spīķis trīs kvalifikācijas braucienu summā uzveica igauni ar trīs punktu starpību, bet trešais kvalifikācijas kopvērtējumā bija Aleksejs Kreipāns. Rezultāti klases ietvaros bija izteikti mainīgi, braucējiem gūstot visdažādākās pozīcijas kvalifikācijas sērijās.

Pirmais pusfināls sākās ar pāragru startu, kā rezultātā brauciens tika apturēts. Tas ienesa svarīgu niansi – Spīķis sarkano karogu izmešanas brīdī nespēja izvairīties no Raivja Galviņa mašīnas aizmugures. Rezultātā Raivja mašīnai tika sasista aizmugure un nolauzts izpūtējs, līdz ar to drošības apsvērumu dēļ Galviņu nepielaida atkārtotajam startam – Raivis varēja būt viens no pjedestāla pretendentiem. Spīķis savu pusfinālu uzvarēja, finālā tika arī  ātrais igaunis Andruss Karu un Kreipāns. Otrajā pusfinālā pārliecinošs bija Puhmass, sekoja Raimonds Mūrnieks un Varis Žentiņš.

Finālā Spīķis veica izcilus pirmos pagriezienus. Zaudējis startā pozīcijas gan Puhmasam, gan Karu, viņš vienā no pagriezieniem prata atrast iekšmalu, apdzenot abus igauņus vienlaicīgi. Juris šķita neapturams, līdz sacīkstes beigās veiktais Džokera aplis atklāja patiesību – Puhmass izrādījās priekšā. Tikmēr Karu apspēlēja arī Mūrnieks, gūstot trešo vietu.

Klases cīņās avāriju kvalifikācijā piedzīvoja lietuvietis Mindaugs Sidabrs. Viņš trāpīja riepās, no kurām atlecot viņa mašīna nonāca ceļā Varim Žentiņam. Varim nebija iespējas izvairīties no sadursmes, ielidojot Sidabra Hondas durvīs. Avārija smaga, tāpēc Mindaugs nonāca slimnīcā. Tur gan par laimi tika konstatēti tikai sasitumi.

Lada RX klasē perfektu dienu aizvadīja Mārcis Martinovs, kurš uzvarēja gan kvalifikācijas summā, gan savā pusfinālā, gan finālā. Panākums gan gūts ļoti smagās cīņās ar pārējiem konkurentiem. Piemēram, dienas gaitā lielisku ātrumu demonstrēja Ronalds Baldiņš, kurš kvalifikācijā bija otrais, par spīti piecu sekunžu sodam un 13. vietai pirmajā braucienā. Baldiņš uzvarēja otrajā pusfinālā un bija līderis arī finālā, līdz viņam garām tika Martinovs.

Smagā konkurencē lielisku cīņu aizvadīja Miķelis Stengrēvics, sasniedzot trešo vietu.

Un tad bija Folkreiss…

Papildklasē Folkreisā šķita izšķiramies augstākie iespējamie tituli, jo diena kā sākās, tā turpinājās ar lielākām vai mazākām avārijām, nemitīgu braucēju viesošanos pie tiesnešiem. Spilgtākais brīdis bija Ivo Gabrāna un Raimonda Āboliņa sadursme otrajā kvalifikācijā, pēc kā Āboliņa Audi apmeta kūleņus. Arī fināls sākās skarbi, kad desmit mašīnas devās uz pirmo pagriezienu. Vēl pirms bremzēšanas zonas pulka vidū sākās nelieli kontakti, kā rezultātā Sandris Vigulis un Raivo Antrops pilnā ātrumā ielidoja starta taisnes betona apmalē, pie sacensību vadības mājas to pat nedaudz pastumjot.

No sportiskā viedokļa šāds haoss nebija īsti izskaidrojams, taču no līdzjutējiem klase vilties nelika.

Tikmēr savstarpēji ļoti kvalitatīvu un korektu cīņu aizvadīja Mārtiņš Starks un Edvīns Vansovičs. Sadalījuši visas trīs kvalifikācijas uzvaras, abi uzvarēja katrs savu pusfinālu, tiekoties finālā. Ar precīzu riepu izvēli (sprintu un minišosejas pieredze) abi aiztraucās prom no visiem pārējiem, aizvadot skaistu dueli. Vansovičs kontrolēja braucienu, Starks sekoja otrais. Izšķirošs brīdis bija Edvīna neliela kļūda braucot mazajā tramplīnā, kad viņam bija cītīgi jāstrādā, lai precizētu kontroli pār auto. Tajā brīdī Mārtiņam bija iespēja ar spēku aizlauzties līderim garām, taču uzbrukums tika atcelts un Vansovičs svinēja uzvaru. Starks otrais, bet trešajā vietā Raivis Anops, kuram izdevās apspēlēt spēcīgos Tomu Edušu un Ivo Gabrānu, kuri cīnījās ar lielākām vai mazākām tehnikas likstām.

Svētdien Biķerniekos cīņa turpinās ar Baltijas rallijkrosu un Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas klasēm.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv