Rallijkross: Biržos turpinās Latvijas rallijkrosa čempionāts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.06.2019
11:48
Touring klasē vairāki pretendenti uz Jura Spīķa sagrābto līderpozīciju

Sestdien Baronu trasē Biržos norisināsies Latvijas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kas būs otrā sacīkste arī Latvijas Bērnu čempionātā Mini bagijiem. Otrā sacīkste parādīs, vai pirmā posma iezīmētie spēku samēri jau bija “pa īstam”, vai tomēr sezonā būs citi līderi klasēs.

Pirmajā sacīkstē Biķerniekos Super 1600 klasē dramatisku uzvaru sasniedza Roberts Vītols, kurš pēdējo apli veica ar nopietnu ātrumkārbas un sajūga defektu, finišā praktiski ieripojot nevis iebraucot. Otrais bija Arnis Odiņš, kurš sacīkstē startēja ar īrētu auto. Savukārt vēl viens no favorītiem Edijs Ošs cīņā ar Odiņu piedzīvoja avāriju, atlikušo pjedestāla pozīciju atdodot Igaunijas pārstāvim Gļebam Bogdanovam.

Šajā posmā scenāriji var būt citādi: Odiņam jauna un sava mašīna (ar kuru gan vēl būs jāmācās braukt), Ošs nāks spārnots pēc panākumiem Eiropas autokrosa Nacionālās klases cīņās (ar citu auto, taču šoreiz vairāk runa par morālo ticību spēkiem), Vītols būs pastrādājis ar ātrumkārbu, bīstams būs Biķerniekos labu ātrumu demonstrējušais Jānis Spundiņš (Rīgā gan jaunais Peugeot neizturēja visu sacīksti, bet sniegums daudzsološs). Īsāk sakot, klasē dalībnieku nav daudz, taču intriga par uzvaru pamatīga – kā ierasts.

Touring klasē par galveno favorītu uzskatāms pirmā posma uzvarētājs Juris Spīķis. Taču nevar pieņemt, ka viņš būtu neuzvarams – Biķerniekos četrās kvalifikācijās viņam tikai viena uzvara. Tiesa, izšķirošākie braucieni – pusfināls un fināls – veikti pārliecinoši. To, kuri varētu Spīķim uzvaru atņemt, pietiek – Raimonds Mūrnieks, Jānis Miščenko, Raivis Galviņš, Rīgā otro vietu guvušais Edgars Kokorišs, ātrumu, iespējams, būs atguvis Jānis Olle…

Open RX klasē četri pieteikumi, no kuriem trīs ar pilnpiedziņas mašīnām – Jānim Veģerim un Martam Tikerbāram savā māju trasē pievienosies Mārtiņš Svilis ar Mitsubishi Evo VIII. Šī trijotne sola varenu kautiņu par uzvaru. Klasei pieteicies arī igaunis Marko Muru ar Honda Type-R.

LADA RX klasē 20 pieteikumu. Biķerniekos gandrīz neuzvarami izrādījās brāļi Mārcis un Kristaps Martinovi, vienīgi igaunis Sigmars Tammemēgi ielauzās starp abiem fināla finišā. Šī klase var viskardinālāk izmainīt līderu sastāvu posmu no posma, tāpēc nebūs pārsteigums, ja trijnieks sestdienas vakarā būs pavisam cits. Taču tāpat nav izslēgts, ka Rīga parādīja līderus visai sezonai.

Daudzsološā BMW RX3000 klase uz otro posmu sasparojusies krietni spožāk nekā tika piedzīvots Biķerniekos, kad trasē tika vestas tikai divas jaunās klases mašīnas. Šoreiz jau pieci pieteikumi: Rīgā startējušajam Andrim Krieviņam pievienojušies Edgars Valeinis, Miķelis Stengrevics, Kaspars Fricsons un Raivis Geriks. Attiecīgi, sastāvs neprognozējams.

Biržu sacīkste būs otrais posms arī Latvijas Mini bagiju čempionātā. Pamatā kopā ar Latvijas autokrosa čempionātu notiekošais seriāls veiks vienu posmu arī rallijkrosa režīmā, saņemot kopvērtējuma punktus sezonas ieskaitē. Kopumā astoņi pieteikumi, ar favorītiem Daugirdu Dungvecki, Jāni Kozlovski un pārējiem ierindā. Vērosim, kā braucēji un komandas jutīsies asfalta režīmā, lai gan reti kuram no mazajiem sportistiem rallijkross būs jaunums. Praktiski visi aizvadījuši dažādas ārpus čempionāta sacensības arī ar asfalta segumu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv