Rallijkross: BMW RX3000 pārliecinoši aug

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.04.2023
08:19

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta BMW RX3000 no jaunpienācējas pirms dažiem gadiem kļuvusi par vienu no galvenajām izrādēm šobrīd. Turklāt viss turpinās – klase aug.

Šajā ieskaitē, kas rallijkrosā ienāca 2019. gadā, pērn sezonas pēdējā posmā Rīgā uz starta stājās jau 22 dalībnieki. Iespējams, šogad šo rekordu izdosies pārspēt, vai vismaz stabili turēties tā tuvumā.

Klasē visus jaunumus un mašīnu/braucēju kombinācijas un izmaiņas gandrīz nav iespējams uzskaitīt. Kopējā prognoze vēsta, ka sezonas laikā dalībnieku skaits var izaugt līdz pat 30, tiesa, lielie dalībnieku skaiti, iespējams, vēl nebūs redzami pirmajos posmos. Runā, ka uz klasi varētu pārkāpt pērnā gada LADA RX Latvijas čempions Jānis Olle, oficiāli jau atklāts, ka klasē plāno debitēt Folkreisa Dāmu kausa uzvarētāja Marta Starka. Vairāki klasē jau braukušie sportisti savas līdzšinējās mašīnas nodod jaunajiem braucējiem, bet paši būvē jaunus auto. Klasē ienāk arī jaunas komandas, tostarp autošosejas sacīkstēs uzvarētāju tēlu izveidojusī LV Racing.

Ja par aizmugures piedziņas klasēm, tad jāpiemin LADA RX klase. Sacīkstēs plāno atgriezties savulaik medaļu cīņas aizvadījušais Kristaps Kapačs, kurš izlaida pērno sezonu. Savulaik priekšpiedziņu klasēs braukušais Viktors Ellers dodas uz aizmugures piedziņas LADA klasi, iegādājoties Andra Krastiņa līdz šim izmantoto auto. Klases pamatsastāva braucēji lielākoties plāno palikt klasē, kopējais dalībnieku skaits varētu saglabāties robežās no desmit līdz 15 dalībniekiem.

Zinātājiem ir iespēja dalīties ar citiem šīs klases jaunumiem raksta komentāru sadaļā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv