Rallijkross: Agris Brediks trešais Čehijā! (20:15)

Viesturs Saukāns  28.09.2013 16:22 5

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Latvijas krosa braucēji Mārtiņš Porietis un Agris Brediks aizvada Eiropas Rallycross Challenge seriāla pēdējo posmu Čehijā, Sosnovas trasē. Mārtiņš startē Super 1600 klasē, Agris – SuperCar klasē.

20:15: Starp citu, Brediks šo rezultātu sasniedzis sacīkstē, kurā SuperCar klasē šosezon bijuši visvairāk dalībnieki – 14. Seriālā ne reizi līdz šim nav bijis vairāk par deviņiem braucējiem. Agra viens no netiešajiem uzdevumiem bija kārtējā kritiķu apklusināšana, kas ir neizbēgama, ja uzvarēts nacionālais čempionāts ar, objektīvi, ievērojamu tehnikas pārsvaru. Jau NEZ posmā Mūsā Brediks bija lielisks, tomēr arī tajā sacīkstē konkurence radīja aizdomas, ka Agrim vienkārši ir ātrākā mašīna. Čehijā viņš nonāca konkurencē, kurā, pēc idejas, būtu jābūt nākamajam tehnikas līmenim uzreiz pēc Eiropas (pasaules?) čempionāta dalībnieku auto – panākums ir respektējams un ļoti labs! Var diskutēt, vai tā drīkst salīdzināt, taču Porietis NEZ posmā bija Super 1600 klases līderu vidū, bet šajā konkurencē ne reizi nepretendēja uz top-10. Ja šādu spēku samēra attiecību var pārcelt uz SuperCar, Brediks bija ātrā kompānijā.

19:55: Ir! Rezultāti apstiprina, ka Agris Brediks Eiropas Rallycross Challenge pēdējā posmā Čehijā izcīnījis trešo vietu SuperCar klasē! Lielisks panākums, zaudējot vienīgi seriāla uzvarētājam Koutnijam, austrietim Hēleram, un priekšā vicečempionam van Mehelēnam. Super 1600 klasē Mārtiņš Porietis klasificēts 18. vietā.

19:45: Mārtiņš Porietis nav startējis C finālā. Pēc provizoriskām ziņām Agris Brediks SuperCar klasē guvis trešo vietu!

16:15: Agris Brediks trešo kvalifikāciju noslēdz otrajā vietā Hēlera, kvalifikācijas summā izcīnot trešo vietu aiz Koutnija un Hēlera. Koutnijs trešajā braucienā varēja atļauties nestartēt. Līdz ar to astoņu mašīnu A finālā Agris startēs no trešās start vietas. Super 1600 klasē Porietis trešo braucienu noslēdza 12. vietā, kas summā Mārtiņam dod tikai 16. vietu. Rezultātā Mārtiņam tikai ceturtā starta vieta C finālā.

12:45: Brediks otrajā sērijā otrais, zaudējot vienīgi Koutnijam! Izstājās van Mehelēns, nestartēja Hēlers, galveno konkurenti atkrīt rezultātu tabulā. Pēc diviem braucieniem Agris ir otrais arī kvalifikācijas summā. Koutnija pārsvars, tiesa, joprojām pārliecinošs – atkal vairāk nekā sešas sekundes četru apļu braucienā. Super 1600 klasē Porietis pārliecinoši atradis savu vietu – 13. otrajā sērijā un 13. vietā arī pēc divām kvalifikācijām. Linnemans turpina uzvarēt, taču uzvara otrajā braucienā vēl mazāk pārliecinoša kā pirmajā – tikai divas desmitdaļas ātrāks brauciens nekā sekotājam francūzim Lonē. Arī ātrākais brauciena aplis Zēligeram, kurš sērijā trešais.

Sv.,12:20: Sosnovā aizvadīta pirmā kvalifikācijas sērija. SuperCar klasē Brediks turpina braukt trijniekā – pirmajā braucienā trešā vieta aiz Koutnija un austrieša Hēlera, van Mehelēns – ceturtais. Koutnija pārliecinoši pirmais, braucienu veicot par sešām sekundēm ātrāk nekā sekotāji. Tie, toties, sabraukuši pussekundes robežās. Super 1600 klasē Porietis pēc pirmā brauciena 12. vietā. Trasē parādījies Linnemans, kurš, visai likumsakarīgi, sasniedza sērijas uzvaru. Tiesa, pārsvars nav pārāk graujošs – 1,2 sekundes braucienā pār vācieti Zēligeru, kuram izdevies ātrāko apli uzrādīt pat labāku nekā Eiropas bronzas medaļniekam.

19:35: Brediks Sosnovā uzstājas gana iespaidīgi – laika kontrolē sasniegta trešā vieta, piekāpjoties vienīgi kopvērtējuma līderiem Koutnijam un van Mehelēnam. Čeham zaudētas 1,2 sekundes, beļģim – 0,7 sekundes. Abi līderi startē ar Ford Fiesta mašīnām. Porietis arī laika kontrolē uzrādījis 13. rezultātu, no līdera Jana Skalas atpaliekot par apaļu sekundi (labs konkurences rādītājs, lielākā daļa spēj iebraukt vienas sekundes robežās. Tiesa, Linnemans tā arī nav parādījies trasē, lai gan trasē uz vietas ir reģistrējies sacensībām.

17:25: Latvieši precizējuši savus pieteikumus, un dalībnieku saraksts ziņo, ka abi sportisti startē Eiropas Rallycross Challenge ieskaitē, Porieša pieteikums arī CEZ Supernationals klasē nav apstiprināts. Aizvadīti brīvie treniņi. 14 dalībnieku konkurencē Brediks uzrādījis ceturto rezultātu. Porietis savā klasē 13. vietā. Pašlaik intrigu tur Linnemans, kurš brīvajos treniņos uz starta neizgāja.

Dalies ar šo ziņu