Rallijkross: Brediks un Porietis startēs European Challenge

Viesturs Saukāns  27.09.2013 13:58 1

  Rallijkross, Ziņas

Šonedēļ Čehijā uz starta Eiropas Rallycross Challenge seriāla posmā stāsies Super 1600 klases braucējs Mārtiņš Porietis un SuperCar braucējs Agris Brediks.

Šajā nedēļas nogalē startam Sosnovas trasē pieteikušies Mārtiņš Porietis un Agris Brediks, lai aizvadītu cīņu Eiropas Rallycross Challenge pēdējā posmā, attiecīgi, Super 1600 un SuperCar klasē. Vienkārši izsakoties, Rallycross Challenge Europe ir seriāls, kas kļuva kā alternatīva Eiropas rallijkrosa čempionātam pēc ERX jaunās ēras iestāšanās. Porieša starts tiks vērtēts arī Centrāleiropas Zonas čempionātā Supernational klasē. Cīņai bija pieteicies arī Māris Ločmelis, taču viņš nestartēšot motora problēmu dēļ.

Latvijas autokrosa čempionam un Baltijas kausa ieguvējam, kā arī NEZ rallijkrosa Latvijas posma uzvarētājam Bredikam šī būs svarīgākā spēku pārbaude krosā līdz šim. SuperCar klasē uz starta plāno iziet 16 dalībnieki, no kuriem dažs ir gana pieredzējis.

Uz starta būs šī seriāla līderi beļģis Patriks van Mehelens un čehs Pavels Koutnijs, kuriem ir vienāds punktu skaits cīņā par uzvaru kopvērtējumā. Tāpat Marsels Otinks, Kevins Prokters un citi. Arī lietuvietis Arvids Galinis.

Porietim Rallycross Challenge ieskaites Super 1600 klasē 20 pieteikumu. Un kādi! Arī Porietim, gluži kā Reinim Nitišam visas sezonas garumā, būs iespēja salīdzināt spēkus ar dāni Ulriku Linnemanu, kurš Eiropas čempionātā guva trešo vietu un sezonas garumā bija Nitiša principiālākais konkurents. Arī liela daļa pārējo nav ar pliku roku ņemami. Šajā vērtējumā ar lietuvietis Ernests Staponkus.

26 sportisti pieteikušies arī CEZ zonas pēdējam posmam Supernational ieskaitē. Mārtiņam šajā vērtējumā būs jākonkurē ar tādu speciālistu kā Romans Častorals, kā arī citiem Čehijas, Austrijas, Polijas, Ungārijas un Slovākijas braucējiem.

Formāts šīm sacensībām būs klasisks – sestdien laika kontrole un pirmā kvalifikācija, svētdien divas kvalifikācijas un fināli. Kā noprotams, RC un CEZ seriāli būs apvienoti kopīgā braucienu sistēmā, taču, visticamāk, CEZ finālbrauciens Supernational klasei būs kā atsevišķs starts.

Dalies ar šo ziņu