Rallijkross: Četri latvieši Francijā, Ošs debitē pilnpiedziņā

Viesturs Saukāns  31.08.2018 21:54 0

Nedēļas nogalē Francijā tiks aizvadīts pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta kārtējais posms. Uz starta četri latvieši – Jānis Baumanis pasaules Supercar, Reinis Nitišs Eiropas Supercar, Artis Baumanis Eiropas Super 1600, kā arī Edijs Ošs, kurš debitēs RX2 klasē.

Pirms šī posma lielākais pārsteigums bija Edija Oša pievienošanās Latvijas komandai Sports Racing Technologies, ar kuru kopā Edijs Francijā debitēs starptautiskajā RX2 klasē.

“Pagājušās nedēļas ceturtdienā Igaunijā, Laitses trasē ar komandas otru braucēju Vasīliju Grjazinu aizvadījām pamatīgu treniņu procesu, katrs veicām vairāk par 70 apļiem. Tas ir aptuveni divas sacensības. Francija šogad būs vienīgais posms šajā eksperimentā, taču kopumā prāts nesas pilnpiedziņas auto virzienā, kas varētu būt nākotnes virziens,” saka Edijs.

Ošs aizvadījis piektdienas brīvos treniņus, 17 dalībnieku konkurencē pagaidām uzrādot 15. rezultātu.

Vēl viens nozīmīgs elements Francijā ir Reiņa Nitiša starts priekšpēdējā Eiropas čempionāta posmā Supercar klasē. Pie saprātīga sacīkstes iznākuma Reinis var priekšlaicīgi kļūt par Eiropas čempionu, Rīgas posmā startējot jau pavisam pacilātā noskaņojumā.

Artim Baumanim Super 1600 klasē ilgi gaidītā jaunā mašīna – viņš no Škoda Fabia pārsēdīsies nesen izmēģinātā Audi A1 auto. Artis liek lielas cerības uz jauno mašīnu, tā esot labāka par Fabia. Cita lieta, ka var nākties patērēt laiku un apļus, kamēr braucējs līdz galam izprot mašīnas uzvedību. Tomēr nav pamats uzskatīt, ka Francija tāpēc būtu veicama kā treniņu sacīkste.

Jānim Baumanim šķietami viss pa vecam, arī uzdevumi tie paši. Sajūta, ka Jānis ir pasaules čempionāta finālā, bija lieliska – tā jācenšas turpināt!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***