Rallijkross: Covid-19 ēnā Roberts Vītols uzvar Lielbritānijā (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.09.2020
18:22
Roberts Vītols Lielbritānijas Super 1600 čempionātu sācis ar uzvaru Lidenhilā

Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols ar uzvaru noslēdzis debiju Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā, uzvarot Lielbritānijas čempionāta/5 Nāciju Trofejas pirmajā posmā Lidenhilā. Sacīkste noritēja pandēmijas ēnā, laupot daudzus dalībniekus, sevišķi starptautiskajā Super 1600 klasē.

Lai gan pirms sezonas dalību čempionātā apstiprināja ap desmit braucēju, Covid-19 daudzus no tiem atstāja mājās, tostarp nīderlandiešus, kuri kopā ar britiem un latvieti Vītolu izveidotu aizraujošu Super 1600 sastāvu. Lidenhilā uz starta stājās tikai trīs dalībnieki – Roberts un divi briti Kreigs Lomakss un Darens Skots. Super 1600 brauca kopā ar Supernational klases braucējiem, demonstrējot lielisku ātrumu. Vītols ar savu fināla brauciena rezultātu lielajā klasē būtu ierindojies ceturtajā vietā, tikai par 3,5 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja, un tikai 0,8 sekundes no otro vietu guvušā Supernational braucēja.

Super 1600 klases ietvaros sacīkste sākās kuriozi, abiem britiem izstājoties. Līdz ar to Vītols vēl nevarēja secināt konkurentu reālo spēku samēru. Tomēr tālāk cīņa jau bija nopietnāka, jo, lai arī Roberts uzvarēja visos kvalifikācijas braucienos, Darens Skots allaž bija tikai pāris sekunžu attālumā no latvieša, arī Lomakss reti zaudēja vairāk par sešām sekundēm braucienā.

Fināla scenārijs līdzīgs kvalifikācijas braucieniem: Roberts Vītols pirmais, Skots otrais, piekāpjoties par 1,7 sekundēm, 7,5 sekundes aiz līdera – Lomakss.

Jāatzīmē, ka Vītolu ģimenei šī sezona izvērtusies negaidīti īpatnēja. Augusta vidū Lielbritānijas čempionātā tika aizvadīta mediju un treniņu diena un, tā kā latviešus mājās gaidīja ievērojami ierobežojumi, komanda palika Lielbritānijā līdz pat pirmajam posmam. Tāpat vienība šķiet apbēdināta par mazo Super 1600 klases dalībnieku skaitu. Taču labā ziņa ir fakts, ka, neskatoties uz klasei vājo pirmo posmu, Robertam Vītolam un abiem britu konkurentiem sezona ir startējusi un cīņa par balvu ir sākta: klases uzvarētājs nākamgad iegūs iespēju startēt vienā no posmiem ar Doranu ģimenes Supercar auto bez maksas.

Lielbritānijas čempionāta otrais posms norisināsies septembra nogalē Nokhilā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv