Rallijkross: Divi debitanti un Ločmelis uz Igauniju

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.05.2014
16:08

Sestdien Igaunijā, Elvas trasē startēs nacionālais rallijkrosa čempionāts, kurā Super 1600 klasē startēs Māris Ločmelis, kā arī rallijkrosa debitanti Ingus Beļakovs un Artis Baumanis.

Tiesa, abi rallijkrosā debitējošie Beļakovs un Baumanis autosportā nav sveši – Ingus ir regulārs Baltijas un NEZ kroskartu braucējs, savukārt Artis, savulaik startējis kroskartos, vēlāk mēģinājis spēkus sprinta tipa sacīkstēs. Artis ir Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases braucēja Jāņa Baumaņa viens no diviem vecākajiem brāļiem.

Beļakovs starpsezonā ticis pie tā bijušās Reiņa Nitiša automašīnas Peugeot 206, kas bija tā sauktā rezerves mašīna. Pēc pārbūves sportists un tehnika ir gatavi cīņai. Ingus formāli būs pārstāvis Super 1600 klases Junior 1600 ieskaitē, kurā pirmajam posmam pieteikti četri dalībnieki. Kopumā ar Super 1600 mašīnām cīņā plāno doties 15 dalībnieki.

Arī Baumaņa Peugeot 206 ir bijušais Nitiša auto, kuru jau pērn ar mainīgām sekmēm izmantoja Jānis NEZ un Igaunijas čempionātā.

Maija sākumā Igaunijā tika aizvadīti pirmsezonas treniņi ar pārējiem šīs klases braucējiem. Treniņā pārliecinoši ātrākais bija Māris Ločmelis. Beļakova komanda ziņo: „Ja Ingum sākumā bija nedroša braukšana, tad uz dienas beigām tika sasniegts ievērojams progress,  pārliecinoši braucot kā ātrākais no Junior1600, ceturtais starp Super1600 braucējiem. Ingus un viņa komanda saka lielu paldies kompānijai Race Transport Solutions, kuri ir veikuši lielu darbu tehnikas sagatavošanā,  kā arī Artūram Priedniekam personīgi, kurš visas dienas garumā sēdēja Ingum blakus un mācīja braukšanas nianses ar jauno sporta auto. Šogad uzdevums ir iemācīties braukt ar šīs klases mašīnu un pienācīgi sagatavoties pilnai nākamajai sezonai NEZ un Igaunijas rallijkrosa čempionātā, tuvā nākotnē arī kādā no Eiropas čempionāta posmiem.”

Šogad no četriem posmiem, kuros startēs Ingus, mērķis ir iekļūt vismaz kādā no posmiem A finālā. Šogad būs pēdējais gads, kad galvenais uzsvars sezonā tiks likts pilnai dalībai kroskartos: pilns Somijas čempionāts (6 posmi) un 4 NEZ čempionāta posmi Zviedrijā 07.06., Dānijā 21.06., Norvēģijā 02.08. un Somijā 20.09. NEZ posmos startēs arī Dāvis Tobiass un Marko Priednieks.

Jāpiebilst, ka nedēļas nogalē Ungārijā turpināsies Rallycross Challenge Europe seriāls, taču, lai arī Mārtiņš Porietis ir Super1600 klases dalībnieku sarakstā, latvietis uz šo cīņu nedosies.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv