Rallijkross: Dumpinieku Rallycross Challenge

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.02.2013
18:40

Līdz ar Eiropas rallijkrosa komercializēšanos, IMG ienākšanu, FIA Off-Road komisijas kontroles zaudēšanu un citām kardinālajām izmaiņām pie ieročiem ķērās arī revolūcijas opozicionāri. Rezultāts – izveidots Rallycross Challenge seriāls, kas būs sešu posmu sērija, kas darbosies pēc līdzšinējiem Eiropas čempionāta principiem.

Jau pērnā gada pēdējā posmā tika izplatītas ziņas, ka tradicionālie Eiropas rallijkrosa čempionāta posmu rīkotāji nav mierā ar lielajām posmu reģistrācijas maksām un rallijkrosa aizvešanu prom no publikas. Tobrīd tas tika uztverts kā mēģinājums izgāzt IMG plānus un lielā mērā bija kā dumpis pret jaunajiem plāniem. Vēlāk tika publiskota European Rallycross Challenge ideja, kas tikko zaudējusi savu Eiropas piederību – seriāls sauksies Rallycross Challenge, lai tā abreviatūra nejuktu ar Eiropas čempionāta ERC burtiem. Seriāla galvenais patrons ir Nīderlandes federācija, kura faktiski pildīs Rallycross Challenge promotera funkcijas.

Rallycross Challenge aizvadītajās dienās var lepoties ar FIA Off-Road komisijas atbalstu, dokumenti ir apstiprināti FIA, seriāls ir pilntiesīgs pasaules autosporta pārstāvis. Sportiski gan klases, gan formāts saglabājas līdzšinējais: SuperCars, Super 1600 un TouringCars klašu braucēji spēkosies ar trim kvalifikācijām, C, B un A fināliem.

Interesanti, ka brīdī, kad Īrija atteicās no pieteiktā Eiropas čempionāta posma rīkošanas, Nīderlandes rīkotāju tonis ievērojami izmainījās. Tika pausta cerība, ka holandiešu Valkensvārdes trase būtu ļoti labs aizstājējs atceltajam posmam. Komisks ir šajā ziņā ir turpinājums, kas vēsta, ka Rallycross Challenge nav domāts kā ERČ konkurents, bet gan tieši otrādi – labs pakāpiens starp nacionālajiem seriāliem un IMG produktu. Tiesa, joprojām internets ir pārpildīts ar sākotnējiem uzstādījumiem un galveno saukli „European Rallycross Challenge – rallijkross, kādam tam jābūt!”.

Lai arī zem šī projekta slēpjas sākotnējais rūgtums par IMG ienākšanu, iespējams, šī sporta veida hierarhijā tāds būs ļoti nepieciešams. Eiropas rallijkrosa čempionāts ar laiku, visticamāk, kļūs par plašām sportistu masām visai nepieejamu cietoksni, taču Challenge var izcelt tos labākos, kurus uz IMG produktu varētu uzaicināt ERČ startējošās līdervienības.

Velkot saistības ar mūsu interesēm – skaidrs, ka jau tā savu vietu rallijkrosa hierarhijā ar grūtībām meklējušie NEZ un Centrāleiropas seriāli vēl vairāk zaudējuši savas pozīcijas kā nacionālo čempionātu un Eiropas savienotāji.

Rallycross Challenge 2013 kalendārs

1. posms: 20.-21. aprīlis – Melka, Austrija
2. posms: 18.-19. maijs – Esē, Francija
3. posms: 27.-28. jūlijs – Kerlabo, Francija
4. posms: 10.-11. augusts – Māsmehelēna, Beļģija
5. posms: 17.-18. augusts – Valkensvārda, Nīderlande
6. posms: 28.-29. septembris – Sosnova, Čehija

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv