Rallijkross: Eiropas līderis Reinis Nitišs aizvadīs smagāko cīņu sezonā, trasē Lēbs pret Solbergu

Viesturs Saukāns  29.08.2013 16:02 1

  Rallijkross, Ziņas

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases līderis latvietis Reinis Nitišs nedēļas nogalē aizvadīs seriāla septīto posmu Francijā, Lueakas trasē. Reinim šis būs smagākais sezonas pārbaudījums, jo šajā posmā startam gatavi 37 Super 1600 klases dalībnieki. SuperCar klasē, savukārt, uzmanību pievērsīs rallija leģendu Petera Solberga un Sebastjēna Lēba duelis.

Super 1600 klasē šīs sezonas lielākais dalībnieku skaits. Sacīkstei norisinoties Francijā, startam pieteikušies daudzi šīs valsts braucēji. Francijas nacionālais čempionāts ir viens no spēcīgākajiem rallijkrosa čempionātiem Eiropā, tāpēc jāgatavojas, ka francūži būs ne tikai daudz, bet arī ļoti spēcīgi. Nav izslēgts, ka šajā posmā sasniegt augstus rezultātus neizdosies pat rūdītākajiem Eiropas čempionāta līderiem.

Reinis Nitišs pašlaik ir Super 1600 klases līderpozīcijā, par 13 punktiem apsteidzot dāni Ulriku Linnemanu, par 15 punktiem krievu Ildaru Rahmatuļinu, bet par 18 punktiem – zviedru Eriku Farēnu. Ja pēdējie trīs sezonas posmi nesarūpēs strauju spēku samēru maiņu, šie četri braucēji savā starpā izspēlēs šā gada Eiropas čempiona titulu.

Reinis Nitišs jau otrdien devies uz Franciju, lai pirms kārtējā posma aizvadītu izmēģinājumu braucienus. Jāpiebilst, ka Eiropas čempionāts atsāksies pēc vasaras pārtraukuma – iepriekšējais posms aizvadīts jūlija sākumā Zviedrijā. Tiesa, Reinis pauzi izmantoja lietderīgi, krājot pieredzi un gūstot treniņa iespējas ASV, piedaloties Global Rallycross un X Games rallijkrosa posmos SuperCar Lites ieskaitē.

Atgādinām, ka Nitišs pēc sestās vietas Lielbritānijā un ceturtās pozīcijas Portugālē nākamajos posmos Ungārijā, Somijā un Norvēģijā sasniedza uzvaras, bet Zviedrijā guva otro vietu.

Francijas posmā SuperCar klasē uz starta stāsies vairāki slaveni autosportisti. Sezonas regulārajam dalībniekam Peteram Solbergam šoreiz pretī stāsies deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjēns Lēbs. Lai gan Solbergam ir šogad uzkrāta ievērojama rallijkrosa pieredze un viņš duelī tiek uzskatīts par favorītu, Lēbs var kārtējo reizi pārsteigt ar lielisku sniegumu. 2012. gadā leģendārais braucējs aizvadīja ASV Global Rallycross čempionāta posmu, sasniedzot tajā uzvaru. Peteram un Sebam asistēs arī Henings Solbergs un britu rallija cerība Kriss Mīke. Tiesa, slavenais kvartets būs tikai daļa no 35 dalībniekus kuplā sportistu skaita.

Francijas posms ir pirmā sacīkste kopš FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta rīkotājkompānija IMG apstiprināja plānu jau 2014. gadā izveidot FIA pasaules rallijkrosa čempionātu. Plāns, kuru, visticamāk, apstiprinās septembrī FIA Pasaules motoru sporta padome, paredz pasaules čempionāta statusu SuperCar klasei, vienlaicīgi saglabājot Eiropas čempionāta ieskaiti gan SuperCar, gan Super 1600, gan TouringCar klasei.