Rallijkross: Eiropas rallijkrosa čempionāta sastāvi nesagādā pārsteigumus

Viesturs Saukāns  07.03.2017 14:24 0

  Rallijkross, Ziņas

Pirmdien publicētie Eiropas rallijkrosa čempionāta klašu sastāvi nav sarūpējuši šokējošus jaunumus, taču skaidrs, ka konkurence Supercar un Super 1600 klasē būs gana aizraujoša. Vienīgais latvietis sarakstos – Artis Baumanis Super 1600 klasē, Volland Racing sastāvā.

Baumanis šogad maina gan komandu, gan mašīnu – no SET Promotions Renault Artis pārceļas uz Volland Racing Škoda automašīnām. Leģendārais un ekstravagantais komandas šefs Rolfs Folands arī neslēpj, ka sezonas gaitā Baumanis un komandas biedrs Kristians Šžabo pārsēdīsies Audi tehnikā. Zem Volland Racing karoga pieteikts arī ungārs Gergeli Martons.

Super 1600 klasē kopumā labs pilnai sezonai pieteikto braucēju sastāvs – 24 sportisti plāno aizvadīt visus posmus. Tas ir daudz, turklāt katrā posmā iespējami neregulāro braucēju starti, bet daudzi gribētāji paliks aiz svītras un uz starta vispār netiks.

No kaimiņiem Super 1600 sarakstā atrodami igauņi Janno Ligurs ar Škoda un Sīms Saluri ar Renault Twingo. No lietuviešiem vienīgi Kaspars Navicks – sastāvā nav Ernesta Staponkus, kurš čempionātā aizvadīja vairākas sezonas. Reinim Nitišam un Jānim Baumanim savulaik Eiropas čempiona titulus nesusī SET Promotions vienība turpinās sadarbību ar krievu Timuru Šigabudinovu, bet otrs regulārais pilots būs soms Jussi Peteri Lepihalme.

No pērnā gada top-10 kopvērtējuma pozīciju guvējiem sarakstos nav vienīgi atraktīvais “Luidži”, pārējie ir: Šžabo, Linnemans, Navicks, Šigabudinovs, Baumanis, Smetana, Šusta, Ligurs, Vimmers… Interesanti, ka Linnemans tomēr spītīgi (drīzāk piespiedu kārtā) paliek Super 1600 – starpsezonā baumoja, ka dānis varētu pārcelties uz Eiropas Supercar.

Eiropas Supercar ir daži jaunumi, tāpat kā daži iztrūkumi. Piemēram, pērnais čempions Kevins Hansens pievienojies pasaules ieskaites dalībniekiem. Uz Eiropu pārcēlusies latviešiem rūgtu garšu atstājusi Renē Mjūniha All-Inkl.com vienība, pats tad arī viens no braucējiem, bet otra būs Mandija Auguste. Vāciete pērn RallycrossChallenge seriālā izskatījās gana pārliecinoši. Eiropas čempionātam pieteikts arī līdz šim labākais pasaules “individuālists” Robins Larsons, viens no pēdējo gadu RX Lites (šogad RX2) līderiem Tomass Brintesons. Viņš startēs vienā komandā ar Latvijā tik sen zināmo Olu Froshaugu, kurš pēc sava debeszilā aizmugures piedziņas Volvo pārsēdīsies pilnpiedziņas Ford Fiesta. No pasaules uz Eiropu (beidzot) pārsēdīsies arī Antons Marklunds, kurš pēdējās sezonās pasaules čempionātā neprata sevi līdz galam pierādīt.

No baltiešiem uz starta pilnā sezonā plāno iziet atraktīvais igaunis Marts Tikerbars ar Fiestu, uz starta arī Andri Ouns.

Pēc bēdu ielejas turpina izskatīties TouringCar klase. Pieteikti desmit pastāvīgie braucēji, no kuriem astoņi būs norvēģi, viens zviedrs un viens beļģis. Labā ziņa ir tā, ka čempionāta rīkotāji apzinās šīs klases “nekādumu” – šī RWD 2000 formula nedarbojas ne sportistu piesaistē, ne šova veidošanā, ar retiem izņēmumiem. FIA pērn veica nacionālo federāciju aptauju, cenšoties noskaidrot, kāds formāts Eiropā ir populārākais, kas varētu veidot jaunas klases kodolu. Tomēr aptauja nenesa rezultātus – reģionā nav īstas alternatīvas šai klasei, katrā gadījumā nekas tāds, kas samazinātu izmaksas un/vai palielinātu dalībnieku skaitu.

Jebkurā gadījumā Eiropas čempionāta klases būs intereses vērtas, to rezultātiem būs jāpievērš uzmanība.

Eiropas rallijkrosa čempionāta klašu pastāvīgo braucēju sastāvi

Dalies ar šo ziņu