Rallijkross: Eiropas rallijkrosa Francijas posmā uz starta arī Lēbs!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.05.2013
10:46

Eiropas rallijkrosa čempionāta Francijas posmā augustā uz starta SuperCar klasē stāsies arī deviņkārtējais rallija pasaules čempions Sebastjēns Lēbs. Šis ir kārtējais RallycrossRX seriāla panākums centienos kļūt par vienu no vadošajiem autosporta seriāliem pasaulē.

Lēbu uzaicinājis Francijas posma Lohīkā rīkotājs, uz ko Sebastjēns reaģējis pozitīvi, atzīstot, ka 2013. gads viņa autosportista karjerā ir izaicinājumu pilns. Lēbs savā mūžā startējis tikai vienā rallijkrosa tipa sacīkstē, pērn Losandželosā aizvadot X Games sacīksti un to sensacionāli uzvarot: „Man patika pērnā gada X Games pasākums un no Eiropas čempionāta posma sagaidu līdzīgas emocijas. Lohīka ir rallijkrosa templis, tas ir labi zināms pasākums ar lielu skatītāju skaitu. Sportiski šī ir ļoti smaga sacīkste,” paziņojumā saka Lēbs.

WRC čempions šogad atteicies no pilnas pasaules čempionāta programmas, tā vietā meklējot piedzīvojumus visdažādākajos pasākumos. Jau aizvadīti pāris WRC posmi, FIA GT Series sacīkstes, Porsche Supercup posms un ar Peugeot bolīdu tiek plānots starts šogad arī latviešiem aktuālajā Pikes Peak kalnā braukšanas sacīkstē. Tagad programmai nācis klāt arī rallijkross.

„2013. gads pārliecinoši ir pilns ar izaicinājumiem,” saka Lēbs. „Saņēmu uzaicinājumu no Lohīkas organizatora Patrika Žermēna un nolēmu atbildēt pozitīvi. Ja neskaita X Games, man nav citas rallijkrosa pieredzes, tāpēc mana cīņa ar ātrajiem speciālistiem būs ļoti smaga. Nedrīkstēju laist garām iespēju vismaz reizi mūžā pamēģināt šī čempionāta cīņu, vēl jo vairāk tāpēc, ka man būs iespēja startēt ar Citroen DS3. Ar nepacietību gaidu nonākšanu Lohīkā un tikšanos ar līdzjutējiem un konkurentiem!”

Skaidrs, ka medijos šī ziņa izskan Petera Solberga kontekstā – atjaunosies savulaik WRC piedzīvotā abu zvaigžņu cīņa.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv