Rallijkross: Eiropas rallijkrosa līderis Reinis Nitišs dodas uz sacensībām ASV (+video)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.07.2013
15:44

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases līderis Reinis Nitišs nākamās divas nedēļas nogales pavadīs ASV, piedaloties X Games un Global Rallycross Championship rallijkrosa sacensībās, attiecīgi, Losandželosā un Atlantā. Nitišs startēs SuperCar Lites Rookie Cup seriālā – pilnpiedziņas automašīnu klasē, kas ir kā ASV bāzēto seriālu pēdējais pakāpiens pirms SuperCar klases.

Šobrīd Reinis Nitišs ir līderis Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē, kas ir priekšpiedziņas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 1600 kub. cm. Lai kā noslēgtos šā gada cīņa par čempiona titulu, Reinis un viņa komanda apzinās, ka karjerai nemitīgi jāprogresē, tāpēc tiek meklēti jauni izaicinājumi un iestrādnes nākamajam solim rallijkrosa vidē.

Global Rallycross čempionāts un X Games seriāls ir rallijkrosa ASV versija, kuru lielā mērā Amerikā ienesa Eiropas rallijkrosa speciālistu aktivitātes un amerikāņu prasme saskatīt potenciāli veiksmīgu šova produktu. Šie seriāli pulcē daudzas ASV un citu valstu autosporta zvaigznes – Kens Bloks, Treviss Pastrana, Taners Fousts, formulu braucēji Skots Spīds, Taunsends Bels un Nelsons Pikē juniors, DTM zvaigzne Matjass Ekstroms un daudzi citi. Turklāt sacensības bieži, sevišķi pirmajos gados, tika iekļautas lielāku motoru sporta festivālu ietvaros, piemēram, NASCAR nedēļas nogalēs. Īsumā – ASV rallijkrosu novērtēja kā lielisku produktu gan klātienes skatītāju, gan televīzijas auditorijas piesaistīšanai. Pastāv arī pieņēmums, ka spēcīga SuperCar klase kā Amerikā, tā Eiropā ir labs fundaments nākotnes pasaules rallijkrosa čempionātam.

Kopš šā gada kopā ar Global Rallycross un X Games seriāla SuperCar klasi ceļo SuperCar Lites Rookie Cup sērija. Seriāls paredzēts kā jauno braucēju pēdējā pieturvieta pirms debijas SuperCar klasē – ļoti atbilstoša šā brīža Super 1600 klases līderiem – Reinim Nitišam un citiem jaunajiem talantiem.

Klases veidotājs ir zviedru rallijkrosa leģenda zviedrs Andreass Eriksons, kurš jau vairākus gadus cieši konsultē un sadarbojas ar ASV rallijkrosa sporta attīstītājiem. Eriksons, kura dēls Kevins ir Nitiša komandas biedrs Eiropas čempionātā, ir viens no galvenajiem vaininiekiem Reiņa vizītei uz ASV.

„Startējot vienā komandā ar Kevinu Eriksonu mums bija iespēja sevi pierādīt labāko speciālistu acīs,” saka Reinis Nitišs. „Tas, ka Eriksons seniors mani uzaicināja uz ASV sacensībām, ir liela atzinība un mūsu komandas profesionalitātes novērtējums. Šobrīd manos plānos ir X Games posms Losandželosā 4. augustā un Global Rallycross Championship posms 10. augustā Atlantā. Šo piedāvājumu mēs nedrīkstējām noraidīt, jo ir jāmeklē arvien jauni karjeras virzieni un ceļš uz ASV var izrādīties ļoti svarīgs turpmākajos notikumos. Par gaidāmajiem rezultātiem nevaru neko prognozēt – vispirms ir jāapgūst pilnpiedziņas automašīna, jāsaprot, ko es pie tās stūres spēju sasniegt un, kā jūtos. Tehnika man būs pilnīgi jauna. SuperCar Lites klasē visas mašīnas ir vienādas, Eriksona Olsbergs MSE komandas gatavotas: pilnpiedziņa, 300 zirgspēku atmosfēriskais motors ar novietojumu mašīnas aizmugurē, var teikt, Ford Fiesta Kit Car.”

Lai gan uzaicinājums uz ASV tika saņemts jau sezonas sākumā, Nitišs sākotnēji augustu plānoja kā atpūtas mēnesi, jo starp aizvadīto Zviedrijas posmu un gaidāmo Eiropas čempionāta sacīksti Francijā bija paredzēta gandrīz divu mēnešu pauze. Taču ASV plāns padara šo periodu ļoti piesātinātu: „Lai gan biju paredzējis atvilkt elpu Eiropas čempionāta cīņās, augusts man nesīs jaunus piedzīvojumus un izaicinājumus. Tas ir lieliski – būšu sacensību apritē un ar vēl lielāku, nopietnāku pieredzi. Francijas posms 31. augustā un 1. septembrī būs sarežģīta sacīkste milzīgā un spēcīgā dalībnieku sastāva dēļ – Super 1600 klasē uz starta varētu stāties vairāk nekā 40 dalībnieki. Jāņem vērā arī tas, ka Francijā, Austrijā un Vācijā izšķirsies Eiropas čempiontitulu liktenis, kas nozīmē, ka cīņas būs nežēlīgākas un ekstrēmākas,” saka Nitišs.

Global Rallycross SuperCar Lites Rookie seriāla kopvērtējuma vadībā pēc posmiem Ņūhempšīrā un Bristolē atrodas soms Joni Vimans, kurš uzvarējis abās sacīkstēs. Jāpiebilst, ka Nitišs ar Vimanu tikās šogad Eiropas čempionāta posmā Somijā – Reinis uzvarēja, Joni neiekļuva finālistu sešiniekā, pusfinālā paliekot pirmais aiz fināla svītras.

VIDEO: Global Rallycross Lites seriāla Ņūhempšīras fināls:

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv