Rallijkross: Elvā Baldiņš un Veģeris uzvar, pārējie aiz pjedestāla

Viesturs Saukāns  25.05.2019 16:15 0

Rallijkross, Ziņas

Ronalds Baldiņš uzvar Baltijas rallijkrosa kausa pirmajā posmā Xtreme klasē!

Baltijas rallijkrosa kausa pirmajā posmā Igaunijā, Elvā uzvaru Supercar klasē guva Jānis Veģeris, bet pārējie Latvijas sportisti lielākoties palika turpat aiz pjedestāla pozīcijām.

Veģeris apvienotajā Supercar/Super 2000 klase Elvā gan bija visai pašķīdusi – uz starta stājās četri dalībnieki, no kuriem viens – Mindaugs Sidabrs, bija ar priekšpiedziņas Honda automašīnu. Neskatoties uz to, Jānim finālā izvērtās aizraujoša cīņa ar Raini Rometsu. Igaunis pēc treniņiem uz starta parādījās tikai trešajā kvalifikācijā, bet finālā Veģerim zaudēja tikai 0,6 sekundes. Trešais Tikerbārs, kurš problēmu dēļ gandrīz zaudēja šo pozīciju Sidabram.

Xtreme kroskartu klasē Ronalds Baldiņš šķita ja ne neuzvarams, tad jebkurā gadījumā galvenais favorīts. Kvalifikācijas braucienos gūtas divas uzvaras un viena otrā vieta. Finālā Ronalds sasniedz uzvaru, tuvāko sekotāju Andre Kīlu apsteidzot par sekundi.

Super 1600 klasē Juris Spīķis aizvadīja cīņu ar Arņa Odiņa Peugeot 207. Sacensība kopumā daudzsološa, vienīgi stūres pastiprinātāja defekts iejaucās pēdējās kvalifikācijas un pusfināla plānos. Juris turējās godam, pusfinālā gūstot trešo vietu, smagā cīņā kvalificējoties finālam.

Finālā Spīķis finišu sasniedza piektais, par deviņām sekundēm piekāpjoties uzvarētājam Janno Liguram. Šķietami dramatiska laika starpība, taču jāatzīmē, ka Ligurs otro vietu pārspēja par gandrīz septiņām sekundēm, attiecīgi, Juris otrajai vietai zaudēja nedaudz vairāk par divām sekundēm. Tas nomierina.

Super 1600 klasē startēja arī Andis Ūtēns. Pēc kvalifikācijas Andis bija septītais, bet pusfināls izvērtās neveiksmīgi – brauciens nefinišēts. Sacīkstē Ūtēns klasificēts astotajā vietā.

Touringcar klasē viens no galvenajiem favorītiem bija Igaunijas rallijkrosa čempionāta pirmā posma uzvarētājs Kristaps Grunte. Kvalifikācijas summā Kristaps guva otro vietu, vienā no braucieniem uzvarot. Taču fināls nepadevās kā cerēts – finišā ceturtā vieta.