Rallijkross: FIA pasaules rallijkrosa čempionāta priekšvakars

Viesturs Saukāns  22.08.2013 15:03 0

Eiropas rallijkrosa čempionāta promoters IMG Motorsport oficiāli apstiprinājusi plānus jau 2014. gadā rallijkrosam sasniegt pasaules čempionāta statusu. Pasaules čempionāts notiktu SuperCar ieskaitē, taču netiks iznīcināts arī Eiropas čempionāts, kas saglabāsies gan pilnpiedziņas klasei, gan Super 1600 un TouringCar. Oficiāli rallijkross pasaules statusu iegūs (vai neiegūs) septembrī, kad jautājums būs FIA Pasaules motoru sporta padomes dienaskārtībā.

Praksē pasaules statusu seriāls plāno apstiprināt ar posmiem Turcijā, Marokā, ASV un Tuvajos Austrumos. Pašlaik pasaules čempionāts paredzēts tikai SuperCar klasei, turklāt visām trim līdzšinējām kategorijām notiks arī Eiropas ieskaite – Eiropā bāzētajos posmos startēs arī Super 1600 un TouringCar, izspēlējot Eiropas čempionātu, tāpat SuperCar braucēji, kuri spēkosies tikai Eiropas posmos, gūs atsevišķu ieskaiti Eiropā. Par kalendāru tiek doti mājieni, ka Eiropas posmi lielā mērā paliks tie paši, kas šogad, bet, visticamāk, mazākā skaitā, dodot ceļu citu kontinentu sacensībām.

ERX menedžeris Martins Anaji saka: „Šā gada sezonu uzskatām par īpaši veiksmīgu un izdevušos, tāpēc uz karstām pēdām darām visu, lai sasniegtu FIA pasaules rallijkrosa čempionātu2014. gadā. Sacensību kalendārs būs ļoti līdzīgs 2013. gadam, ar vēl diviem papildu posmiem katrā kalendāra galā – sākumā un beigās. Mums ir milzīga potenciālo rīkotāju interese no visas pasaules, tajā skaitā no Austrālijas, Brazīlijas, Ķīnas un Indijas. Taču mēs spersim soļus saprātīgi un uz pasaules statusu pāriesim organiski, regulāri konsultējoties ar iesaistītajām pusēm – FIA, sportistiem, komandām, televīzijas pārraižu partneriem, sponsoriem un rīkotājiem. Apstiprinu, ka mūsu plānos ir aizvadīt arī Eiropas rallijkrosa čempionātu visām trim klasēm, kā tas notiek šogad.”

Ja rallijkross iegūs pasaules čempionāta statusu, šis būs piektais FIA sporta veids ar šādu līmeni – pasaules čempionāts autosportā ir tikai F-1, rallija (WRC), salonautomobiļu (WTCC) un garo distanču šosejas (WEC) ieskaitēs.

Kas attiecas uz Latvijas sportista un šā brīža Eiropas Super 1600 čempionāta līdera Reiņa Nitiša plāniem, komanda strādā pie finansējuma nodrošināšanas nākamajai sezonai Super 1600 klasē, ar mērķi 2015. gadā rast iespēju pievienoties SuperCar pasaules čempionātam.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)