Rallijkross/Folkreiss: Mūsu sportisti svešos kopvērtējumos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.06.2021
13:40

Latvijā krosa sezona tik šobrīd mostas, bet mūsu sportisti jau paspējuši ierakstīt savus vārdus citu valstu seriālu kopvērtējumos. Kur klejojuši latvieši?

Baldiņš un Nitišs RallyX Nordic sešiniekā

Latvijas braucējus Ronaldu Baldiņu un Reini Nitišu RallyXNordic seriālā vajājušas neveiksmes, bijuši arī ļoti spilgti brīži. Abi CrossCar klasē šobrīd atrodas vadošajā sešiniekā: Ronalds ceturtais, Reinis sestajā vietā. Rezultāts lielajā konkurencē ir augstvērtīgs, jo vairāk tāpēc, ka posmos sasniegtas arī pjedestāla pozīcijas. Taču kopvērtējuma situācija saldskāba: demonstrētais ātrums droši atbilstu medaļu pozīcijām kopvērtējumā, taču tehnikas defekti nīcinājuši kā viena, tā otra rezultātus.

Nitišam un Baldiņam atlicis vēl tikai viens posms starptautiskajā seriālā: augusta vidū Arvikas trasē Zviedrijā. Cerības uz medaļām matemātiski šķiet zudušas. Tāpēc būs interesanti vērot, vai latvieši dosies uz zviedru sacīksti.

Vītols trijniekā britu čempionātā

Pagājušā gada Lielbritānijas Super 1600 klases čempions Roberts Vītols balvā par titulu saņēma iespēju aizvadīt vienu sacīksti britu seriālā ar Supercar klases automašīnu. Šī iespēja tika izmantota šokējoši: viņš uzvarēja čempionāta pirmajā posmā Lidenhilā. Pēc pāris dienām turpat sekojušajā otrajā posmā gan mašīnas resurss bija galā: lai gan Vītols bija ātrāko pulkā, daudz pieredzējušajai mašīnai izlīda vairāki defekti, kas iznīcināja latvieša sacīksti. Neskatoties uz neveiksmi, Roberts britu čempionāta kopvērtējumā atrodas ceturtajā vietā 11 dalībnieku konkurencē.

Spēcīgā debija Supercar iedzinusi Provento Racing komandu dziļās pārdomās: sākts labi, vai turpināt, ja turpināt, tad ar kuru mašīnu, ar kādiem nosacījumiem? Sarunu gaisotne gan liek domāt, ka Vītolu ģimenei īstajā brīdī būs pareizais risinājums.

Grunte līderis Igaunijā

Latvieši startēja Igaunijas rallijkrosa čempionāta posmā. No mūsu sportistiem visaugstāk kopvērtējumā ir TouringCar klases uzvarētājs Kristaps Grunte: pēc panākuma viņš ir kopvērtējuma līderis desmit dalībnieku konkurencē.

Edijs Ošs pēc diskvalifikācijas pirmā posmā finālā kopvērtējumā ir piektais no astoņiem braucējiem. Formāli Ošs izslēgts tikai no finālbrauciena, tāpēc kvalifikācijas kopvērtējumā sasniegtie punkti ir spēkā. Pakaļdzīšanās būs aizraujoša!

Crosskart Xtreme klasē labākais no Latvijas braucējiem ir Ingus Beļakovs, kurš pēc atzīstamās cīņas kopvērtējumā ir 11. vietā 34 dalībnieku konkurencē. Jānis Baumanis ir šķietami netālu – 15. vietā, lai gan posma norises  scenārijs Beļakovu uzrādīja kā vadošo braucēju grupas pārstāvi, bet Jānis bija iesprūdis rezultātu vidusdaļā.

Latvieši dāņu Folkreisā

Jau vairākkārt ziņots, ka Latvijas sportisti Armands Silis un Raimonds Žvagins uzsākuši gaitas Dānijas Folkreisā. Centrālajā valsts seriālā no četriem posmiem Armands startējis divās sacīkstēs, Raimonds – vienā. Silis šādā situācijā ir 22. vietā no 38 šajos posmos startējušajiem braucējiem. Žvagins ar vienu startēto sacīksti ir 36. pozīcijā.

Latvijas braucēju starts ārvalstu seriālos allaž ir intriģējošs, jo ir aizraujoši just līdzi mūsējiem svešā konkurencē. Pavisam drīz līdzjušanas apjomi būs jāpalielina, jo sāksies vairāki citi seriāli ar latviešu piedalīšanos, piemēram, Eiropas autokrosa čempionāts un citi!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv