Rallijkross/Folkreiss: Saspringtas dienas Biķerniekos

Viesturs Saukāns  05.07.2019 10:34 0

  Folkreiss, Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Biķerniekos ieskaite formāli notiks 15 vērtējumos!

Nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku trasē notiekošais autosporta festivāls būs saspringtas dienas gan sportistiem, gan skatītājiem. Sestdien trasē Latvijas rallijkrosa čempionāta klases un Folkreiss, bet svētdien Baltijas rallijkross un Latvijas kausa klases tā ietvaros.

Sestdiena nacionālajām cīņām

Sestdien no rīta Biķerniekus pierūcinās šosejas VAZ un Volga klases, bet no 12:30 notikumi pārcelsies uz rallijkrosa apli, kad sāksies krosa un Folkreisa brīvie treniņi. Stundu vēlāk – pirmais starts.

Sestdien cīņā dosies Latvijas čempionāta ieskaites Super 1600, Touring Car un Lada RX klases, kurām pievienosies Folkreisa braucēji. Ja rallijkrosā tiks startēts, kā ierasts, no vienas rindas pa piecām mašīnām, tad Folkreisa pieteiktie 16 dalībnieki tiks sadalīti divas grupās, startējot no trim rindām (teorētiskais maksimums grupās paredzēts desmit braucēji, ar šo sastāvu – pa astoņiem). Visām klasēm trīs kvalifikācijas, pusfināli un fināli.

Tātad sestdienas beigās mēs uzzināsim Latvijas rallijkrosa čempionāta Super 1600, Touring Car un Lada RX klašu trešā posma uzvarētājus.

Svētdien Baltijas cīņas un Latvijas kausa klases

Liela daļa sestdienas sacensību dalībnieku paliks Biķerniekos, lai svētdien aizvadītu Baltijas kausa posmu. Principiālā Latvijas un Baltijas ieskaišu atšķirība – nacionālajā čempionātā klasēm ir noteikts riepu ražotājs un modelis, savukārt Baltijā riepas ražotāja izvēles ziņā ir brīvas.

Tas rada situāciju, ka svētdienas sastāvi rallijkrosā iespaidīgi atšķiras. Piemēram, Super 1600 un TouringCar klasēs redzēsim Latvijas čempionātā nestartējošos Jāni Ikeru, Viktoru Elleru, Uldi un Kristu Valterus un Kristapu Grunti. Šķiet, šī būs gandrīz vienīgā iespēja redzēt viņus Latvijas trasēs. Tāpat Baltijas kauss veido labu sastāvu arī igauņu un lietuviešu ziņā (svētdienas sacīkste būs Lietuvas čempionāta posms).

Svētdien pie starta tiks arī Supercars braucēji, kurus vērtēs gan Latvijas, gan Baltijas ieskaitē. Cīņā dosies arī CK 650 un Xtreme klases kroskarti, BMW RX3000 klase un Lietuvas čempionāta Junior 1000 klase, kura ar šo sacīksti sāks savu ienākšanu arī Latvijā.

Dalībnieku sastāvi un informācija par abām sacīkšu dienām atrodama Rallycross.lv.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru