Rallijkross: Francija latviešiem nelabvēlīga

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.09.2015
12:14

Francijā aizvadītais pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Latvijas sportistiem noslēdzās bez spožiem panākumiem. Reinis Nitišs SuperCar klasē pirmo reizi šosezon neiekļuva pat pusfinālā, bet Jānis Baumanis Super 1600 šogad pirmo reizi netika klases finālā. Artim Baumanim debija Eiropas čempionātā cienījama – 14. vieta 27 dalībnieku konkurencē.

Nitiša rezultāts šoreiz visai objektīvs – Reiņa cīņā nebija ne izteiktu sadursmju, vai kādu braucienu iznīcinoša tehnikas defekta. Kā atzīst sportists – „mums” pietrūka ātrums. Vai zem „mums” slēpjas Ford automašīnu straujais pozīciju zaudējums attiecībā pret konkurentiem, oficiāli netiek pateikts, tomēr zinātāji spriež, ka tieši tehnika ir tā, kas iznīcina Olsbergs MSE komandas sezonu. Jāpiebilst, ka Nitiša komandas biedri Andreass Bakerūds un Timurs Timerzjanovs Francijas sacīksti aizvadīja ar jauniem motoriem, Reinis – vēl ar veco, pēc skaita otro sezonas motoru. Francijā Nitišs formāli 16. vietā, kopvērtējumā Reinis septītais.

Jānis Baumanis jau kvalifikācijā bija netipiski piezemēts savā sniegumā, bet problēmas apstiprināja pusfināls, kurā Jānim pietrūka mašīnas puskorpusa, lai iekļūtu finālā. Baumanis skaidro, ka posma iznākums ir apstākļu sakritība – automašīnai šī trase nebija parocīga, turklāt jau sākot ar katra brauciena starta brīdi. Problēmas piedzīvoja arī vairāki galvenie konkurenti – finālā nebija ne Ņikitas Misjuļas, ne Kristiana Šžabo, kas ir labā ziņa. Sliktā ziņa – pilnu punktu komplektu savāca Ulriks Linnemans, dzēšot pamatīgu daudzumu Jāņa iekrātā pārsvara kopvērtējuma vadībā.

Artis Baumani debitēja atzīstami, kvalifikāciju noslēdzot 14. vietā, pēdējā braucienā uzrādot pat sesto rezultātu. Nedaudz pietrūka līdz pusfinālam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv