Rallijkross: Grunte un Ošs uzvar Igaunijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.06.2021
19:44
Edija Oša debija pie Škoda Fabia stūres izdevusies veiksmīga (Foto: Rallikross Facebook)

Igaunijā startējis nacionālais rallijkrosa čempionāts, kurā panākumus guvuši Latvijas sportisti. Kristaps Grunte sasniedza uzvaru TouringCar klasē, bet Edijs Ošs bija labākais Supercar ieskaitē. Cienījams sniegums visiem Latvijas braucējiem.

Supercar klasē Edijs Ošs aizvadīja pirmo cīņu ar jauno Škoda Fabia automašīnu, jau no sacīkstes sākuma kļūstot par vienu no klases līderiem un uzvaras pretendentiem. Trijos kvalifikācijas braucienos Ošs uzvarēja divreiz, bet otrajā braucienā bija otrais aiz Marta Tikerbēra, kurš kvalifikāciju noslēdza trešajā vietā. Trīs braucienu summā otrais Maiko Tamms, kurš pērn guva bronzas medaļu Latvijas čempionāta Lada RX klasē, bet šogad pārsēdies pilnpiedziņas Mitsubishi automašīnā.

Finālā Ošs kontrolēja braucienu no sākuma līdz beigām un, lai gan otrajā vietā finišējušais Tamms bija tikai nepilnu divu sekunžu attālumā, uzvara šķita gana pārliecinoša. Trešais – Seido Nomkula.

TouringCar klasē Kristaps Grunte bija klases līderu pulkā, tomēr dienas gaitā šķita vairāk pjedestāla, nevis tieši uzvaras pretendents. Priekšbraucienos 2019. gada Igaunijas čempions uzrādīja divas trešās un vienu otro rezultātu, kvalifikāciju noslēdzot “tikai” ceturtajā vietā. Taču sākot ar pusfinālu Grunte atguva uzvaras garšu – tas uzvarēts, tāpat pirmā vieta sasniegta arī finālā. Izšķirošajā braucienā Kristaps par 1,4 sekundēm apsteidza Steinu Karu, bet par 5,5 sekundēm trešajā vietā finišējušo Sīmu Sundemā. Interesanti, ka Karu pēc kvalifikācijas bija tikai sestais.

Šogad Igaunijas čempionāta lielākais pārsteigums ir graujošais Crosskart Xtreme klases dalībnieku skaits – pirmajā posmā uz starta stājās 37 dalībnieki. Tostarp divi Latvijas braucēji Ingus Beļakovs un Jānis Baumanis. Un tieši Beļakovs pelnījis īpašu atzīmēšanu, jo aizvadīja vienu no savām labākajām sacīkstēm karjerā. Milzīgajā konkurencē Ingus pirmajā kvalifikācijā bija desmitais, otrajā – trešais, trešajā ne tik spoži, 18. vieta. Taču trīs braucienu summā atzīstama desmitā vieta. Nonācis B finālā, Beļakovs cīņu noslēdza brauciena sestajā vietā, posmā gūstot, attiecīgi, 13. pozīcijā.

Baumaņa cīņa bija rezervētāka, Jānis dienas gaitā turējās rezultātu tabulas vidusdaļā. Kvalifikācijas braucienos sasniegtas 22., 24. un 14. vieta, kas trīs braucienu summā deva 20. pozīciju. Nonācis C finālā, Baumanis šajā braucienā guva trešo vietu, posmu noslēdzot 19. pozīcijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv