Rallijkross: Hēljesā latviešiem kā pa kalniem (VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2019
10:55

Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Zviedrijā Latvijas sportistiem Jānim Baumanim un Reinim Nitišam sākās ar galējībām veiksmes un neveiksmes ziņā. Abi svētdien turpina cīņu par vietu pusfinālā.

Reinis Nitišs kļuva par pasaules video un foto zvaigzni, kad jau pirmajā braucienā pēcstarta stumdīšanās procesā viņa mašīna nonāca uz līkuma iekšmalas paaugstinājuma, kam sekoja kūleņošana. Līdz ar to sacīkstes sākums viņam briesmīgs. Taču veiksme atdeva parādu otrajā kvalifikācijas sērijā. Pirms šiem braucieniem nolija lietus, trasi padarot slapju. Tas nozīmēja, ka pirmās sērijas līderi brauca pa slapju trasi, bet neveiksmes piedzīvojušie – pa gandrīz sausu. Tas deva Reinim iespēju uzrādīt vajadzīgi augstu rezultātu, ko viņš arī izdarīja, uzvarot otrās kvalifikācijas sērijas summā.

Pretējs veiksmīguma stāsts Jānim Baumanim. Pirmajā sērijā, izdzīvojis blakus startējušā Nitiša kūleņošanas haosā, Jānis uzrādīja daudzsološu piekto rezultātu. Tas nozīmēja, ka viņam jābrauc pirmajā grupā, kurai trase bija visslapjākā. Pat šīs grupas uzvarētājs Andreass Bakerūds prata uzrādīt tikai 12. rezultātu, bet Jānis sērijā tikai 21. vietā.

Pēc sestdienas cīņām Nitišs lieliskā piektajā vietā, bet Baumanis dramatiskā 19. pozīcijā. Jāņem vērā, ka rezultāti līdz ar slapjās trases haosu ir ļoti nepastāvīgi, tāpēc svētdienas cīņās viss jāsāk gandrīz no sākuma. Pēc sestdienas braucieniem līderis ir Bakerūds, pat neskatoties uz zemo 12. pozīciju otrajā sērijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv