Rallijkross: Iesaistīto komentāri medijos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.09.2019
22:11

Svētdienas vakars ir spožu reakciju pārpilns gan līdzjutēju, gan ekspertu secinājumos par Biķernieku pasaules rallijkrosa čempionāta otrā pusfināla notikumiem, kad Latvijas braucēju Jāņa Baumaņa un Reiņa Nitiša stratēģiju dēļ, iespējams, līdzjutēji palika bez fināla ar latviešu dalību.

Līdzjutēju rindās lielais vairums kritizē Baumaņa nometni par spītīgu turēšanos trasē laikā, kad aiz Jāņa bija nosprūdis jau Džokerī pabijušais Nitišs, zaudējot vērtīgās sekundes cīņā par finālu. Tomēr ir arī argumenti par labu Baumanim – nav Jāņa un viņa komandas problēma, ka Reinis Džokerī devās tik riskanti agri. Abas puses pauž viedokli arī Latvijas medijos.

Baumaņa reakcija pēc finiša viņa paša Facebook profilā: “Diemžēl tā arī neizdevās atrast pietiekami daudz ātruma, lai māju posmā iekļūtu finālā. Paldies visiem atbalstītājiem, jo īpaši tiem, kas bija uz vietas trasē. Jūs man devāt milzīgu enerģiju cīnīties!”

Nitišs savā Facebook profilā uzreiz pēc finiša: “Ātrums, lai iekļūtu finālā, bija (SF2 ātrākais aplis), tomēr otram latviešu braucējam bija citi plāni, un mēs abi palikām pusfinālā. Kā Tu vērtē pēdējo braucienu?”

Reinis intervijā Sportacentrs.com kolēģiem bija krietni atklātāks savās sajūtās: “”Zinājām, ka varam būt finālā. Pats mašīnā biju neapmierināts ar situāciju, kas bija, tomēr šajā posmā parādījām mūsu ātrumu. Nedomāju, ka iebraucu Džokerī par ātru. Mums bija ātrums, lai nesēdētu aizmugurē Hanseniem vai Timuram, bet sanāca, ka latviešu sportists negāja Džokerī. Viņu neviens nevar piespiest un neviens neprasa palaist garām, bet, ja viens cīnās par finālu, kamēr otrs pats ar sevi par beidzamo vietu, man tas liekas nedaudz jocīgi. No Jāņa puses tā nav pirmā reize, ne jau viņš pats to izdomā – kāds runā ausīs un viņš brauc tik ilgi, kamēr kāds to saka,” saka Nitišs paužot, ka “pavisam noteikti” brauktu ātrāk Džokerī, ja būtu Baumaņa vietā. “Man viņš nav ienaidnieks, nekad neesmu pirms starta uzlicis mērķi apdzīt tikai kādu konkrētu sportistu. Man pilnīgi vienalga, blakus stāv Bakerūds, Hansens, Gronholms vai Šžabo, Baumanis, Baciuška, visi ir vienādi. Ja man būtu komandas stratēģija noturēt kādu aiz muguras, lai Gronholms uzvarētu, pavisam noteikti to darītu, bet kāda te bija stratēģija?” Uz jautājumu, vai abiem latviešiem ir problēmas savstarpējās attiecībās, Nitišs atbildēja: “Droši vien, ka tagad ir. Nevajadzīgi, pretīgi gājieni, kas uz mani neatstāj labāko iespaidu.”

Tajā pašā rakstā arī Jāņa viedoklis: “Grūti aprakstīt vārdiem, kāda bija redzamība. Jau trešajā aplī neko nevarēju redzēt, braucu ar aizsietām acīm. Logs bija galīgi aizsvīdis,” stāstīja Baumanis, parādot arī video ierakstu no mašīnā esošās kameras, kurā redzams, ka, visticamāk, tiešām latvietim bijis ļoti grūts brauciens. “Ceturtajā aplī pirmoreiz ieraudzīju Reini, piektajā viņš bija pavisam aiz muguras, tad uzreiz gāju Džokerī. Biju pārsteigts, ka viņš Džokeri izbrauca jau pirmajā aplī, zinot, ka aiz muguras esam Šžabo un es. Viņš uzņēmās ļoti lielu risku, un beigās rezultāts nav tāds, ko viņš vēlējās. Droši vien, šobrīd viņš ir ļoti bēdīgs un iet pa gaisu, bet tāds ir rallijkross. Man arī tā bijis daudzas reizes – citreiz es esmu kādu nobremzējis, citreiz es esmu bremzēts. Stulbi, ka tā sanāca mājas posmā, bet taktikas kārtīgi jāizdomā pirms starta. Internets droši vien ir uzsprādzis un daudzi sūdzēsies, bet rallijkross ir rallijkross. Varbūt man vajadzēja iet ātrāk Džokerī, bet es neesmu pie rācijas, nezinu, kas aizmugurē notiek. Ātruma šoreiz galīgi nebija, bet redzamība arī bija tikai pa sānu lodziņu. Ja es būtu Reini redzējis ātrāk, domāju, ka jā, dotos ātrāk Džokerī. Kļūda no viņa puses, kļūda no mana spotera puses – rallijkross dažreiz ir skarbs, šoreiz Reinim nepaveicās ar manu taktiku. Spoteris ir mans tēvs, bet viņš lēmumus nepieņem viens, viņam blakus ir vēl divi citi cilvēki. Stulbi, ka tā sanāca, bet uzskatu, ka mums abiem bija nepareizas taktikas ar džokeri.”

Portāls Delfi publicē arī Jāņa tēva Andra Baumaņa komentāru par piedzīvoto pusfinālā: “Ja Reinis būtu apdzinis Timuru, tas būtu mums palīdzējis čempionāta kopvērtējumā. Redzēju, ka Reinis noķēra Jāni piektajā aplī uz finiša līnijas. Uzreiz Jānim pateicu doties Džokerī,” savam preses dienestam skaidroja Andris Baumanis. “Pirms tam Reinis nebija tik tuvu, lai Jānim būtu jāsaka, lai dod ceļu. Tas ir rallijkross. Mans pilots cīnās par punktiem, man nav jāskatās uz pilotu, kurš nav konkurents. Šajā gadījumā bija svarīgi iegūt kādu punktu pār Kristianu Šžabo. Katra komanda pati lemj par Džokera stratēģiju. Ja reiz Reiņa spoteris zināja, ka var nokļūt tādā situācijā, tad neizvēlējās pareizu stratēģiju. Vēlreiz atkārtoju, ka man ir svarīga sava pilota cīņa, nevis skatīties, kas notiek ar citiem pilotiem. Es tiešām neskatījos uz Reini.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv