Rallijkross: Ilgi gaidītais starts ar lielisku sastāvu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.07.2020
14:21
Nedēļas nogalē Biķernieku Motorsporta festivāls ar slēgtu Latvijas cīņu sestdienā, un Baltijas cīņām svētdienā! (Foto: Toms Paipals)

Latvijas un NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta starts Biķernieku Motorsporta festivāla ietvaros būs sākums ilgi gaidītajai Latvijas krosa sacensību sezonai. Un sākums spožs, jo gan Latvijas, gan Baltijas ieskaite sola cienījamas cīņas visās klasēs.

Sestdien Latvijas čempionāts

Sestdien – bez skatītājiem tribīnēs – sāksies Latvijas rallijkrosa čempionāts. Autocross.lv būs klātienē, un centīsies pēc iespējas vairāk ziņot par notikumiem trasē, lai līdzjutēji uzzinātu trasē notiekošo.

Lai kāds būtu sezonas turpinājums citos posmos, pirmā sacīkste Biķerniekos nodrošina klasēs pārliecinošu dalībnieku sastāvu. Arī šķietamā krīzes klase Super 1600  uz pirmo posmu ir līmenī.

Latvijas čempionāta Super 1600 klasē sastāvu veido pieci latvieši un pieci igauņu braucēji. No mūsu sportistiem favorītu lomā Juris Spīķis un Arnis Odiņš, savu vārdu var teikt arī Edijs Ošs, kurš nedēļas nogalē debitēs arī pilnpiedziņas ieskaitē. No igauņiem pretī stāsies Janno Ligurs, kurš kā Eiropas Super 1600 klases top-10 braucējs būs perfekta mēraukla jebkuram citam klases braucējam. Ja jānosauc galvenais favorīts, tad Ligurs, taču tieši tas, vai latviešu līderi varēs uzrādīt līdzīgus rezultātus ar Janno, sagādā galveno intrigu.

No mūsējiem Super 1600 klasē debitēs līdz šim Touringcar/2000 Super braukušais Juris Narubins, bet atkal uz starta ar specifisko Lada Kalina būs arī Matīss Vasilis.

Latvijas Touring klasē (gan priekšpiedziņa, gan aizmugures piedziņa) lielisks 15 dalībnieku sastāvs, un tikai trīs no viņiem būs viesmākslinieki – igauņi.

No mūsu līderiem trūkst tikai viens pērnais medaļnieks – čempions Juris Spīķis, kurš pārcēlies uz Super 1600. Taču viņa uzvaras auto trasē būs redzams, jo debiju rallijkrosā piedzīvos daudzsološā Maija Stakena. Maija līdz šim saņēmusi vispārēju atzinību par savu sniegumu gan rallijkrosa treniņos, gan citās autosporta disciplīnās. Nu pienācis laiks eksāmenam, sacīkstei.

Pārējie divi medaļnieki Edgars Kokorišs un Raivis Galviņš, un viņu sekotāji Jānis Olle un Aleksejs Kreipāns kaujas gatavībā. Līdz ar pērn dominējušā Spīķa aiziešanu ceļš uz čempiontitulu ir brīvs…

Dalībnieku sarakstā izceļams Jānis Miščenko, kurš starpsezonā uzbūvējis VW Polo jaunas paaudzes auto. Pēc gada pārtraukuma Latvijas čempionātā startēs Polijas vicečempions Jānis Ikers. Jānis Spundiņš no Super 1600 klases pievienojies Touring klases pulkam, debijai rallijkrosā gatavojas arī Olafs Ezertēvs, kuru līdz šim vairāk trasēs varēja vērot ar fotoaparātu un tērptu medija vestē. Viens no lielākajiem pārsteigumiem šajā starpsezonā Kristapa Kasparoviča atgriešanās krosā. Kristaps laikā no 2005. gada līdz 2009. gadam startēja gan Latvijas autokrosa čempionātā, gan NEZ rallijkrosa čempionāta atsevišķos posmos. Statistiski augstu panākumu nav, taču Kasparovičs bieži bija bīstams līderiem, labus rezultātus bieži zaudējot tehnikas izturības problēmu dēļ. Neapšaubāmi skatāms un atraktīvs pilots. Latvijas rallijkrosa čempionātā Kristaps debitēs ar ne mazāk atraktīvu kā viņš pats VW New Beetle automašīnu.

LADA RX klasē 18 dalībnieki. Visi pērnie medaļnieki kaujas gatavībā – gan čempions igaunis Sigmars Tammemēgi, gan brāļi Mārcis un Kristaps Martinovi. Sastāvā kopumā ir pāris jauni braucēji, zuduši daži no klasē pieredzējušajiem, bet sastāvs cīņai par uzvaru būs pietiekami atraktīvs.

Klase, kuru Latvijas čempionātā pazīstam ar nosaukumu RX Open, šajā sacīkstē būs apvienota ar Baltijas čempionāta 4WD klasi, un startēs tikai svētdien. Noprotams, ka šajā posmā punkti tiks izspēlēti gan Latvijas, gan Baltijas ieskaitē. Klasē Latvijas braucēji: minētais Ošs, kā arī Jānis Veģeris ar Citroen un kāds mistisks tēls ar nosaukumu “Razor Razor”. Īpatnēji.

Vairāki Igaunijas un pāris Lietuvas braucēji kopumā klasē pulcēs desmit dalībniekus.

Perfekts sastāvs Latvijas čempionāta Xtreme klasē, kurā gan tikai viens Latvijas braucējs Ronalds Baldiņš. Toties sabraukušie igauņi un somi kopumā veido 20 dalībnieku sastāvu! Ārzemnieki, šķiet, sestdien izmantos iespēju patrenēties svētdienas NEZ Baltijas cīņām.

Latvijas kausā BMW RX3000 klasē, kas startēs svētdien, uz starta seši dalībnieki. Pērn braukušajiem Andrim Krieviņam, Dainim un Edgaram Valeiņiem un Raivim Gerikam pievienosies Mārtiņš Prūsis un Māris Mors.

CK 650 kroskartu klasē pēdējā laika klasiskais sastāvs – Dāvis Tobiass un Marta Starka pret saviem igauņu draugiem, kopā septiņi dalībnieki.

Svētdien Baltijas cīņas!

Svētdien turpat Biķerniekos NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms. Seriāls šogad faktiski debitē, un vēstures hierarhijā ieņem vietu kaut kur starp bijušo NEZ rallijkrosa čempionātu un bijušo/nebijušo Baltijas kausu.

Svētdienai sastāvi visai līdzīgi, taču jāņem vērā, ka NEZ BRX čempionātā atšķiras klases, ja salīdzina ar Latvijas čempionātu. Respektīvi, Touring klase ir vēsturiski FIA pieņemtais aizmugures piedziņas līdz diviem litriem modelis. Tas nozīmē, ka Latvijas Touting braucēji tiek sadalīti, aizmugures piedziņas mašīnām nonākot BRX Touring, bet priekšpiedziņas auto nonāk NEZ 2000 Super ieskaitē – divas dažādas klases. Turklāt ir arī NEZ Open klase, kura ir vienas ass piedziņas kategorija ar mašīnām virs 2000 kub. cm motoriem. Plus klasiskā Super 1600 un jau apskatītā 4WD klase.

Baltijas Super 1600 klases sastāvs gandrīz tāds pats, kā dienu iepriekš Latvijas čempionātā – tie paši vadošie latvieši, tie paši draudīgie igauņi un pāris Lietuvas sportisti. Aizmugures piedziņas Touring klasē astoņi braucēji, kur no mūsējiem pienācis klāt igaunijas čempions un Baltijas galvenais favorīts Kristaps Grunte, klasē arī Kaspars Fricsons un Aleksejs Kreipāns, kurš šajā cīņā brauks ar BMW automašīnu, jo viņa Mazda neatbilst klases formātam.

NEZ Super 2000 klasē no desmit braucējiem septiņi latvieši un trīs Lietuvas sportisti. NEZ Open trīs braucēji – divi somi un viens igauņu sportists. Savukārt Baltijas Xtreme kroskartos dalībnieku skaits vēl lielāks nekā Latvijas ieskaitē – 22 pieteikumi, un svētdienā parādās arī Reinis Nitišs kā otrs latvietis vēl bez Ronalds Baldiņa.

Sezona iesāksies spoži, Rīgas cīņu sastāvs ir intriģējošs!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv