Rallijkross: Interesantas izmaiņas pasaules rallijkrosa posmā Beļģijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.05.2019
21:09

Pirms pasaules čempionāta Beļģijas, jeb precīzāk, Beniluksa posma beļģu Spā trasē notikuši interesanti pavērsieni Supercar dalībnieku sastāvā.

Vispirms trešdienas pēcpusdienā GRX Taneco komandas sastāvs cieta zaudējumus, kad no cīņas apendicīta operācijas dēļ izstājās viens no sezonas līderiem un katra posma favorītiem Niklāss Gronholms. Komanda gan mierina līdzjutējus, ka soms būs atpakaļ ierindā ceturtajā posmā Silverstonē. Sākotnēji šīs komandas sastāvā kā trešais pilots Beļģijas posmam bija pieteikts soms Joni Vimans. Līdz ar Gronholma izstāšanos viņš kļūst par otru braucēju, kurš nesīs punktus komandu ieskaitē.

Tomēr Baltijas līdzjutējiem pārsteidzošākā ziņa nāk no Lietuvas: Ernesta Staponkus ES Motorsport komanda paziņojusi par sadarbības pārtraukšanu ar talantīgo lietuvieti Roku Baciušku. Rezultātā Baciuška vietu pie vienīgās Supercar Škoda stūres ir zaudējis, savukārt tīri veiksmīga atgriešanās čempionātā gadījusies zināmajam beļģim Fransuā Divālam – tieši uz savu māju posmu. Komanda norāda, ka lietuviešu pasaules rallijkrosa sapnis izsapņots “kontraktuālas nevienošanās” dēļ.

Ar citiem baltiešiem, par laimi, viss puslīdz kārtībā. Supercar klasē Jānis Baumanis paliek kā vienīgais mūsu reģiona pārstāvis, bet Super 1600 klasē uz starta stāsies igauņi Janno Ligurs un Sīms Saluri. Interesanti, ka Ligura nometnē kopš sezonas pirmā posma bija jāveic pamatīgi mašīnas pārbūves darbi, jo Barselonas posmā tehniskā komisija konstatēja, ka Janno mašīnas bāze starp tiltiem neatbilst Škoda rūpnīcas uzrādītajai homologācijai.

Spā posms norisināsies šajā nedēļas nogalē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv