Rallijkross: J.Baumanim vēl viena uzvara Igaunijā, ārzemēs arī Beļakovs, Dukaļskis, A.Baumanis, Ošs, Spīķis (papildināts)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2015
18:00

Latvijas rallijkrosa braucēju delegācija izkaisīta pa Eiropu: Igaunijas čempionāta posmu sestdien aizvadījuši Jānis Baumanis, Eliss Dukaļskis un Ingus Beļakovs, NEZ posmā Norvēģijā cīnās Juris Spīķis un Edijs Ošs, bet Nīderlandē RallycrossChallenge kārtējo sacīksti aizvada Artis Baumanis.

Jānis Baumanis dominē SuperCar

Jānis Baumanis jau sasniedzis uzvaru Igaunijā – sestdien noslēdzās seriāla priekšpēdējais, piektais posms Vasalemmā.

Baumanim rīts sākās ar draisku lēcienu treniņos, ko neizturēja Ford Fiesta stūres iekārta, kam sekoja viegls atspiediens pret valni. Tomēr rezultāts panākts – treniņos Jānis pirmais, gandrīz par divām sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, rallistu, kurš pāriet uz rallijkrosu, Renē Pohlu. Latvietis gan atzina, ka sākotnēji bijis grūti pārorientēties uz šo trasi un tehniku pēc tam, kad pāris dienas iepriekš izmēģināts pasaules čempionāta Hansen komandas Peugeot 208 SuperCar WRX auto. Tomēr tie tādi dienas sākuma niķi.

Pirmajā kvalifikācijā Baumanis un Pohls pirmajā pagriezienā piedzīvoja sadursmi, kā rezultātā Jānis zaudē igaunim pozīciju. Tā kā aiz Pohla krājās putekļi, Baumanis devās Džokera aplī, pēc kā ziņo, ka mašīnas aizmugurē ir pamatīga vibrācija. Komanda dod rīkojumu samazināt tempu iespējamā pusass defekta dēļ, tomēr mehāniķi vēlāk konstatē, ka Baumanis braucienu aizvadījis bez tā sauktā pusass tripoda – tādas detaļas mašīnai vienkārši nav bijis. Ar „trīsriteni” Baumanis Pohlam braucienā zaudē 2,3 sekundes, kas nav slikti.

Otrajā kvalifikācijā Baumanis jau ir pārliecinošs – uzvara, Pohlu apsteidzot par 3,5 sekundēm. Arī trešajā kvalifikācijā Jānis bija nepārspējams, taču bažas radīja automašīna – aizdomīga kļuvusi aizmugurējo riteņu piedziņa. Tomēr pienāk fināls, un viss jau atkal ir sakārtots – Baumanis gūst uzvaru, par 3,2 sekundēm apsteidzot Otto Tahtu, bet par sešām sekundēm trešās vietas ieguvēju Pohlu. Klasē kopumā spēkojās seši dalībnieki.

Finālā Jāņa uzdevums bija pirmajos trijos apļos izveidot drošu attālumu no sekotājiem, kas arī izdevās. Uzdevums nebija viegls, jo nedrīkstēja lietot rokas bremzi, dēļ kuras uzkarst jaunās sistēmas Sadev starpasu sajūgs un atslēdzas aizmugurējais diferenciālis. Vasalemmas trasē ir daudz asu un šauru pagriezienu, kurā “iemetiens ar roceni” lieti noderētu. Jebkurā gadījumā, Baumaņa pārsvars aplī ir sekunde, pusotra, ar ko pietiek drošai Džokera veikšanai bez līderpozīcijas zaudēšanas.

Pēc šī rezultāta – ceturtā uzvara piecos posmos – Baumanis ir Igaunijas čempionāta SuperCar klases līderis, pavisam nedaudz pietrūkst līdz nodrošinātam titulam.

Igaunijā arī juniori

Vasalemmā Super 1600 klasē spēkojās arī Ingus Beļakovs un Eliss Dukaļskis. 17 dalībnieku konkurencē latviešu juniori demonstrēja atzīstamu sniegumu. Ingus Beļakovs pirmajā kvalifikācijā trešais, otrajā – otrais, bet sacīkste pārtrūka trešajā kvalifikācijā tehnisku problēmu dēļ. Dukaļskis pirmajā kvalifikācijā astotais, otrajā – pēdējā aplī izstājas, bet trešajā gūst septīto vietu. Kvalificējies pusfinālam, Eliss braucienā gūst ceturto vietu, paliekot pirmais aiz svītras cīņā par finālu.

Ošs un Spīķis Norvēģijā

Skienā, Norvēģijā, aizvadīts pirmais kvalifikācijas brauciens NEZ Rallijkrosa čempionāta pēdējam posmam. NEZ 2000 klasē arī Edijs Ošs un Juris Spīķis.

Pirmajā kvalifikācijā septiņu dalībnieku konkurencē Edijs uzrādījis piekto rezultātu, bet Juris – sesto. Viņu galvenais konkurents Kristians Sandmo pēc pirmās dienas trešajā vietā, piekāpjoties dānim Denisam Kristensenam un citam norvēģim Davidam Nordgārdam. Interesanti, ka Sandmo šajā posmā startē ar Citroen Xsara, nevis Mazda RX8 automašīnu.

Sestdienas vakarā aizvadīta arī otrā kvalifikācija – Spīķis ceturtais, Ošs sestais (abu kvalifikāciju summā piektais un sestais). Oša mašīnai startā norauj motoru no spilveniem, sabojājot radiatoru un noraujot arī vadu uz sprauslu. Braucienā ar trim cilindriem neko vairāk sasniegt nav bijis iespējams. Tomēr Edijs paredz rīt atgriezties cīņā, turklāt uzskata, ka posmā gan viņš, gan Juris var cīnīties par top-3 pozīcijām.

Svētdien NEZ izšķirošajā cīņā atlikusī kvalifikācija un fināli.

Artis Baumanis Nīderlandē

Kamēr jaunākais brālis Jānis grauj Igauniju, Artis Baumanis cīnās RallycrossChallenge ceturtajā posmā Nīderlandē, Valkensvārdas trasē. Sestdien aizvadīti brīvie treniņi, kuros Baumanis Super 1600 klasē sasniedzis trešo rezultātu, piekāpjoties krievam Jegoram Saņinam un vācietim, kopvērtējuma līderim Svenam Zēligeram. Seko čehs Vāclavs Veverka.

Baumaņa optimālais rezultāts gan joprojām ir mīkla, jo pirmajā piegājienā Artis iekļuva kopīgā braucienā ar traucējošām lēnākām mašīnām, bet otrajā stipri lija.

Svētdien trīs kvalifikācijas, pusfināli un fināls. Super 1600 klasē 12 dalībnieki.

***

Foto: Stella Ploom

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv