Rallijkross: J.Baumanis uzvar SuperCar debijā, A.Baumanim otrais kūlenis nedēļas laikā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.05.2015
16:05

Igaunijā, Elvas trasē aizvadīts vietējā nacionālā rallijkrosa čempionāta pirmais posms. Debijas sacīksti ar Reinsalu Sport SuperCar Ford Fiesta mašīnu uzvarēja Jānis Baumanis. Artis Baumanis Super 1600 klasē izstājās pusfinālā, pirms tam piedzīvojot kūleni. Sarežģīta diena arī Ingum Beļakovam.

Jānis Baumanis, gatavojoties debijas sacīkstei pasaules čempionātā SuperCar klasē, aizvadījis pirmo treniņcīņu pilnpiedziņas mašīnā Elvā. Jau laika kontrolē seši dalībnieku konkurencē Jānis uzrādīja labāko laiku. Pirmajā kvalifikācijā Baumanis noslāpēja mašīnu startā un, kad tā atkal bija gatava darboties, konkurenti jau bija aiz pirmā līkuma. Tas netraucēja jau trešajā aplī Jānim būt līderim un uzvarēt. Brauciens aizvadīts ļoti kvalitatīvi – pirmie trīs apļi tīri un lidojoši, ceturtais – Solberga stilā, plaši un skaisti. Jānis mācījās baudīt šo tehniku.

Otrā kvalifikācija mazāk spīdoša – lai arī tikts līdz finišam, pēdējā aplī norautā pusass sabojā rezultātu, kas brieda visai graujošs pār konkurentiem. Trešajā kvalifikācijā pārliecinoša uzvara. Fināls – skaists un pārliecinošs, Baumaņa debija SuperCar notikusi veiksmīgi un ar uzvaru.

Arta Baumaņa cīņa Super 1600 klasē bija krietni atraktīvāka. Laika kontrolē Artis uzrādīja labāko laiku, taču, pirmajā kvalifikācijā savu braucienu noslēdzot otrais aiz Kurga, pirmajā sērijā trešais, piekāpjoties arī otras grupas līderim Saluri. Šādi paši rezultāti arī otrajā sērijā. Savukārt trešā kvalifikācija principā iznīcina Arta sacīksti – Baumanis piedzīvo kūleni, kas tobrīd šķita sacīkstes finišs. Lai gan mehāniķi veica brīnumus un Artis bija uz starta pusfināla pirmajā rindā, mašīnai notrūka pusass un Baumanis izstājās.

Jāpiezīmē, ka Artim Baumanim šis gads sācies īpatnēji – nedēļas laikā piedzīvots jau otrais kūlenis. Nedēļu iepriekš Arta mašīna apgāzās kuriozā startā vienā no Autocross.lvRX Cup kvalifikācijām 333 trasē.

Ingus Beļakovs Super 1600/Junior 1600 cīņās demonstrēja labu sniegumu, pa reizei piedzīvojot arī tehnikas problēmas. Rezultātā pēc šī posma Ingus ir piektais junioru ieskaitē, un 12. vietā Super 1600 klasē kopumā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv