Rallijkross: Jānim Baumanim pirmais pjedestāls pasaules čempionātā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.06.2019
21:53

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis nedēļas nogali Norvēģijas posmā noslēdzis ar trešo vietu, sasniedzot karjeras augstāko rezultātus. Finālā finišējis ceturtais, Jānis ieguva pozīciju pēc sākotnējā uzvarētāja Antona Marklunda diskvalifikācijas par tehnisko noteikumu pārkāpumu.

Aizraujošā finālā uzvaru guva Marklunds, aiz viņa finišēja Kevins Hansens, Niklāss Gronholms un Jānis Baumanis. Taču rezultāti ievērojami mainījās jau pēc finiša. Vispirms Hansens saņēma simbolisku, taču izšķirošu vienas sekundes sodu par Gronholma stumšanu, kā rezultātā abu pozīcijās izmainījās par labu Gronholmam (Niklāss otrais, Kevins trešais, Jānis ceturtais). Taču lielāks pārsteigums sekoja vēlāk, kad par noteikumiem neatbilstošu bufera stiprinājumu un konstrukciju no posma pilnībā tika diskvalificēts Marklunds. Rezultātā trijnieks Norvēģijas posmā – Gronholms, Hansens, Baumanis!

“Beigu beigās tomēr tikām pie savas 3. vietas balvas! Protams, vēlējos to izcīnīt pašā trasē, tomēr noteikumi ir noteikumi un tiem jābūt vienādiem priekš visiem. Antona Marklunda mašīnas priekšējo bamperi balstošā caurule bija pārāk bieza, līdz ar to viņš tika diskvalificēts. Neraugoties uz to, esmu ļoti priecīgs par sasniegto! Šo balvu vēlos veltīt visiem, kas mani atbalstīja un palīdzēja!”

Jānim sacīkste Hellas trasē bija emocijām pilna – no sestdienas dzimšanas dienas prieka līdz pirmā kvalifikācijas brauciena avārijas apbēdinājumu. Otrajā braucienā sasniegta ceturtā vieta, bet svētdienas pēdējos priekšbraucienos vietas vadošajā desmitniekā. Savā pusfinālā Baumanis guva trešo vietu, pārvēršot to savā pirmajā posma medaļā finālā. Jānim šī bija devītā vizīte pasaules čempionāta finālos.

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta fināli

2015.: Argentīna, 4. vieta

2016.: Spānija, 4. vieta

2017.: Zviedrija, 6. vieta

2017.: Latvija, 5. vieta

2018.: Kanāda, 6. vieta

2019.: Abū Dabī, 5. vieta

2019.: Spānija, 6. vieta

2019.: Beļģija, 5. vieta

2019.: Norvēģija, 3. vieta

Pēc izmainītajiem rezultātiem saspringtā pasaules čempionāta kopvērtējumā Baumanis atrodas ceturtajā pozīcijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv