Rallijkross: Jānim Baumanim statistiski labākā sezona karjerā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.09.2019
21:10

Lai gan Francijas posms Jānim Baumanim nenoslēdzās ar spožu rezultātu – sestā vieta pusfinālā – latvietis statistiski sasniedzis savu visu laiku labāko sezonu pasaules rallijkrosa čempionātā, jo uzstādīts sezonā izcīnīto punktu personīgais rekords.

Loiēkā Jānis kvalifikāciju noslēdza devītajā vietā, svētdienas kvalifkācijas braucienos gūstot astoto un sesto rezultātu. Droši kvalificējies pusfinālam, Baumanis blīvā braucienā finišēja sestajā vietā, tikai 5,3 sekundes aiz brauciena uzvarētāja. Attiecīgi, šajā brīdī latvieša Francijas posms bija galā.

Finālā vietas uz pjedestāla sasniedza zviedri – Timijs Hansens, Antons Marklunds un Kevins Hansens. Neskatoties uz cienījamo rezultātu, vājais sniegums kvalifikācijā lika zaudēt punktus, un par jauno kopvērtējuma līderi kļuvis Andreass Bakerūds, kurš finālā bija tikai piektais – aiz lietuvieša Roka Baciuškas, kurš sasniedza savu augstāko rezultātu pasaules čempionātā.

Jānis Baumanis kopvērtējumā saglabā piekto vietu, to pat nedaudz nostiprinot, jo tuvākais sekotājs, bijušais komandas biedrs Timurs Timerzjanovs posmā guva par diviem kopvērtējuma punktiem mazāk. Jānis sezonā, divus posmus pirms čempionāta beigām, sakrājis 120 kopvērtējuma punktus, kas ir lielākais punktu skaits viņa pasaules čempionāta karjerā. Šogad Baumanis arī guvis pirmos divus pjedestālus, latvietis ir ceļā arī uz augstāko vietu čempionāta kopvērtējumā – līdz šim augstākais rezultāts ir devītā vieta pērnā gada čempionātā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv