Rallijkross: Jānis Baumanis ceļā uz rekordiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2019
19:53
Jānis Baumanis - vienīgais visos šā gada wrx finālos!

Nedēļas nogalē britu Silverstonā norisināsies pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Vienīgais Latvijas pārstāvis pasaulē Jānis Baumanis līdz šai sacīkstei ir vienīgais, kurš bijis finālā visos trīs sezonas pirmajos posmos. Jānim briest rekordu gads?

Fakts, ka Baumanis ir vienīgais visu posmu finālists vairāk pārsteidz nevis ar to, ka Jānis ir pratis to sasniegt, bet gan ar to, ka nevienam citam tas nav bijis pa spēkam. Tas apliecina pirmssezonas prognozes, ka šā gada čempionāts būs raibs un neprognozējams. It kā līderi ir iezīmējušies, taču viņi pašlaik neražo tik konstanti pārliecinošus rezultātus, lai aizmuktu kopvērtējumā.

Baumanis šajā sezonā ir tuvu personīgo rekordu labošanai. Jānis debitēja pasaules čempionātā 2015. gadā, aizvadot vienu posmu. Togad pēdējā sacīkstē Argentīnā viņš uzlika rekorda latiņu, kuru ir pratis atkārtot, taču ne pārspēt: toreiz tika sasniegta apbrīnojama ceturtā vieta finālā. Kopumā Baumanis pasaules čempionāta finālos līdz šai sezonai bija ticis piecas reizes, bet šogad – jau trīs fināli, kopā, tātad, astoņi.

Astoņos finālos gūtas divas ceturtās vietas. Argentīnas rekords tika atkārtots 2016. gada Spānijas posmā. Finiša līniju ceturtais Baumanis pārbrauca arī šogad Abū Dabī, taču sods par trases saīsināšanu atmeta Jāni uz piekto vietu.

Posmos, kuros Baumani bija finālā, bet nebija ceturtais, sasniegtas piektās un sestās pozīcijas. Iepriekšējos gados tas bija tulkojams ar “labākais pēc līderiem” statusu praktiski visos startētajos finālos. Šogad šīs pozīcijas jau ar nelielu rūgtuma piegaršu, kad daudzsološas nedēļas nogales neizdodas pārvērst augstākā rezultātā. Līdz ar to visi šā gada posmi dažādu apsvērumu dēļ Jānim saldskābi – it kā sasniegts fināls un plāns izpildīts, taču pats izšķirošais brauciens izslīd no rokām. Tas, ka vismaz divos šā gada finālos pjedestāls būtu bijis pa spēkam, šķiet skaidrs. Taču varbūt latvietim sporta dievi briedina kaut ko pavisam varenu?

Tātad Baumanis šogad jau guvis trīs pjedestālus, kas jau ir viņa personīgais rekords: vienīgā sezona, kurā finālā izdevās tikt vairāk nekā vienu reizi, bija 2017. gads, ar diviem fināliem. Attiecīgi, šādā garā turpinot, Baumanis vienas sezonas laikā var sasniegt tikpat un vairāk finālus nekā līdzšinējā karjerā kopumā.

Arī sasniegto sezonas kopvērtējuma punktu skaita ziņā Baumanis virzās pēc varena grafika: viņš mazāk nekā trešdaļā sezonas ir sasniedzis gandrīz pusi punktu skaita no savas labākās sezonas. 2016. gadā Jānis 12 posmos guva 109 punktus – rupji runājot, deviņi punkti posmā vidēji. Šogad vidējais rādītājs – 17,3 punkti posmā. Šādi turpinot, Baumanis var labot personīgo punktu skaita rekordu, pat neskatoties uz faktu, ka posmu ir tikai desmit, pret 12 sacīkstēm rekorda gadā.

Baumanis šogad var labot arī augstākās pozīcijas kopvērtējumā rekordu – pašlaik viņš ir ceturtais, bet labākā pozīcija ir pērn gūtā devītā vieta. Šeit gan ļaunu joku var izspēlēt neprognozējamā sezona, jo kāda rezultātu krīze uz divām, trim sacīkstēm, un jebkurš no braucējiem var nonākt pirmā desmita beigās.

Jānim un Latvijas līdzjutējiem par prieku gribas novēlēt labot galveno rekordu – ceturtā vieta posmā kā augstākais rezultāts jau ir krietni iestāvējies!

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta fināli

2015.: Argentīna, 4. vieta

2016.: Spānija, 4. vieta

2017.: Zviedrija, 6. vieta

2017.: Latvija, 5. vieta

2018.: Kanāda, 6. vieta

2019.: Abū Dabī, 5. vieta

2019.: Spānija, 6. vieta

2019.: Beļģija, 5. vieta

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta punkti

2015.: 18 (startēts 1 posmā, vidēji 18 punkti posmā)

2016.: 109 (12 posmi, vidēji 9 punkti posmā)

2017.: 98 (12 posmi, vidēji 8,1 punkts posmā)

2018.: 98 (12 posmi, vidēji 8,1 punkts posmā)

2019.: 52 (aizvadīti 3 posmi, vidēji 17,3 punkti posmā)

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta pozīcijas

2015.: 20. vieta

2016.: 10. vieta

2017.: 12. vieta

2018.: 9. vieta

2019.: 4. vieta (pēc 3 posmiem)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv