Rallijkross: Jānis Baumanis – Eiropas rallijkrosa vicečempions!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.08.2023
19:00

Ar spožu uzvaru pēdējā posmā Vācijā Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis kļuvis par Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 klases vicečempionu. Līdz čempiontitulam pietrūka vien sešu punktu.

Baumanim cerības uz čempiontitulu pirms pēdējā posma Esteringā bija minimālas, jo kopvērtējuma līdera Antona Marklunda pārsvars bija pārāk liels, lai reālā cīņā viņu pārspētu. Bija jānotiek brīnumam, lai Marklundu apsteigtu, un tas zināmā mērā notika, taču pārāk ierobežotās devās: Marklunds sacīksti noslēdza 11. vietā, ar ko vienalga pietika titula nodrošināšanai. Zviedrs par čempionu faktiski kļuva jau pēc kvalifikācijas, kuras četru braucienu summā izcīnīja pirmo vietu, bet otrais bija Jānis Baumanis. Savā pusfinālā Marklunds izstājās pirmajā aplī.

Baumaņa galvenā cīņa šajā posmā bija par kādu no atlikušajām medaļām, uz kurām blīvā kopvērtējumā situācijā cīnījās Jānis, kā arī Enco Ide un Patriks O`Donovans. No šīs trijotnes latvietis aizvadīja visstabilāko cīņu kvalifikācijās un vislabāko braucienu finālā. Baumanis četros priekšbraucienos sasniedza trešo un trīs otrās vietas, summā piekāpjoties vien Marklundam. Ide kvalifikācijā ceturtais, tikai pirmajā kvalifikācijā iekļūstot trijniekā, savukārt O`Donovans kvalifikācijā tikai astotais, arī tikai reizi uzrādot brauciena trijnieka rezultātu.

Savā pusfinālā O`Donovans guva otro vietu, piekāpjoties vienīgi lieliski startējušajam zviedram Peteram Hedstremam. Baumanis un Ide guva pirmās divas vietas otrajā pusfinālā. Visu trīs lieliskais sniegums pusfinālos nozīmēja, ka medaļu liktenis izšķirsies sezonas pēdējā braucienā – finālā.

Sezonas svarīgākajā braucienā Jānis bija izcils – finišā pirmā vieta, bet aiz viņa abi svarīgākie konkurenti – O`Donovans otrais, Ide trešais! Izcilais sniegums nozīmē, ka Baumanis pārliecinoši nodrošina otro vietu sezonas kopvērtējumā, bet O`Donovans sasniedzis bronzas medaļu. Sāpīgi sezona noslēgusies Idem, kurš čempionāta sākumā kopā ar Baumani cīnījās par čempiona titulu: Ide kopvērtējumā vienāds punktu skaits ar O`Donovanu, taču papildnosacījumi atstāja Idi bez medaļas.

Jānim Baumanim šī ir piektā Eiropas rallijkrosa čempionāta medaļa, trešā, startējot prestižākajā Euro RX1 (Supercar) klasē. Vācijā sasniegtā uzvara ir astotā Jāņa Eiropas rallijkrosa čempionāta karjerā – trešā, kas sasniegta Euro RX1 (Supercar) ieskaitē. 2023. gads ir veiksmīgākais Baumaņa Eiropas čempionāts uzvaru skaita ziņā kopš titula sasniegšanas Super 1600 klasē 2015. gadā – sasniegtas divas uzvaras sezonā. Arī punktu starpība līdz čempiontitulam formāli ir vismazākā.

“Mēs sākām sezonu ar uzvaru un beidzām ar uzvaru. Nākamsezon jācer uz labāku vidus fāzi, tomēr Euro RX vicečempiona gods RX Team Latvia debijas sezonā apliecina, cik fantastiski cilvēki mums palīdz un atbalsta! Paldies visiem par atbalstu! Bet mums vēl ir kur tiekties!” sociālajos tīklos saka Jānis Baumanis.

Jāņa Baumaņa karjeras spilgtākie rezultāti

2011.gads: Latvijas autokrosa čempions B600 (Xtreme) klasē

2012.gads: Latvijas autokrosa čempions B600 (Xtreme) klasē

2012.gads: Baltijas autokrosa čempions B600 (Xtreme) klasē

2014.gads: Bronzas medaļa Eiropas čempionātā Super 1600 (Euro RX3) klasē (3 uzvaras)

2015.gads: Eiropas čempions Super 1600 (Euro RX3) klasē (2 uzvaras)

2015.gads: Igaunijas rallijkrosa čempions Supercar klasē

2021.gads: Bronzas medaļa Eiropas čempionātā Supercar (Euro RX1) klasē (1 uzvara)

2022.gads: Sudraba medaļa Eiropas čempionātā Euro RX1 klasē

2023.gads: Sudraba medaļa Eiropas čempionātā Euro RX1 klasē (2 uzvaras)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv