Rallijkross: Jānis Baumanis ERX kopvērtējuma līderis pēc pjedestāla Portugālē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.06.2023
15:38
Jan Kaare Rafoss

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Eiropas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Portugālē sasniedza trešo vietu, kas ļauj Jānim nonākt čempionāta līderpozīcijā.

Montalegres posms sarūpēja mainīgus rezultātus visiem Euro RX1 vadošajiem braucējiem – katram bija vismaz viens kvalifikācijas rezultāts, kas bojāja statistiku. Kvalifikācijas summas uzvarētājam Enco Idem braucieni padevās visstabilāk (2-3-5-1 vieta sērijās), bet pārējie piedzīvoja izkrišanu no top-6 kādā no braucieniem. Baumanis kvalifikācijā uzrādīja 4-2-8-9 kā sēriju rezultātus, ar ko pietika trešajai vietai kvalifikācijas summā un droši kvalificēšanos pusfinālam. Pēc divām uzvarām pirmajos braucienos netverams šķita Antons Marklunds, taču arī viņš paklupa mainīgajos pēdējos divos braucienos (7. un 8. vieta).

Savā pusfinālā Jānis paveica lielisku darbu, finišējot pirmais, aiz sevis atstājot Idi un Renē Minihu. Interesanti, ka šī trijotne veidoja arī Portugāles pjedestāla sastāvu. Tiesa, pāragra starta dēļ nopelnītais papildu Džokera aplis mainīja braucēju secību – Ide pirmais, Minihs otrais, Baumanis trešais.

Joprojām par galveno favorītu uzskatāmais Marklunds piedzīvoja neveiksmi arī finālā – sestā vieta. Rezultātā Baumanis ir vienīgais, kuram izdevies kāpt uz pjedestāla abos sezonas pirmajos posmos (no sešiem), bet punktu ziņā Jānim ir vienāds punktu skaits ar Idi – pa 37. Trešais kopvērtējumā Marklunds ar 28 punktiem. Skaidrs, ka pirmie divi posmi ir par maz, lai sāktu plānot sezonas noslēguma pozīcijas. Taču tendence šobrīd veidojas latvietim labvēlīga.

Ar Portugāles sacīksti startēja arī pasaules rallijkrosa čempionāts. Desmit dalībnieku konkurencē pārliecinošu uzvaru sasniedza vairākkārtējais čempions Johans Kristofersons, uzvarot visu, ko vien iespējams – visas četras kvalifikācijas, savu pusfinālu un finālu. Turklāt fināla sniegums pārliecinošs – piecu sekunžu pārsvars pār tuvāko sekotāju Kevinu Hansenu. Pārējos pozīciju dalīšana gan tika aizvadīta smagā cīņā: starp Hanensu un sestajā vietā finišējušo Sebastjēnu Lēbu finišā vien četras sekundes. Starp abiem arī Niklass Gronholms, Ole Kristians Veibi un Klara Andersone.

Euro RX3 ieskaitē pirmās divas pozīcijas sadalīja tie paši, kas pirmajā posmā Ungārijā: polis Damians Litvinovičs, otrais norvēģis Espens Isaksetre. Trešajā pozīcijā Nilss Folands. Visi trīs šādā secībā arī kopvērtējuma vadībā.

Latvieši Kouvolā

Ja par starptautisko rallijkrosu, jāatzīmē, ka nedēļu iepriekš Somijā tika aizvadīts RallyX seriāla dubultposms. CrossCar klasē seriāla piektajā posmā Ronalds Baldiņš pēc sarežģītas kvalifikācijas izstājās pusfinālā, formāli gūstot 18. pozīciju. Nākamajā dienā seriāla sestajā posmā rezultāti statistiski izdevās labāki, tomēr daudz laimes sportistam tie nenesa – 16. pozīcija.

Kouvolā Supercar Am posmā startēja arī Edijs Ošs. Sešu savas ieskaites dalībnieku konkurencē Latvijas braucējam trešā vieta, bet kopējā pilnpiedziņas mašīnu cīņā 12. pozīcija no 14 dalībniekiem. Nākamajā dienā sestajā posmā Ošs Am ieskaitē sasniedza otro pozīciju, bet kopējā Supercar vērtējumā desmitā vieta no 13 dalībniekiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv