Rallijkross: Jānis Baumanis Holjesā par mata tiesu no fināla

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2022
19:59
Foto: @tombanks_photography

Holjesas trasē Zviedrijā aizvadīts Eiropas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kurā Latvijas braucējs Jānis Baumanis sasniedza sesto vietu, par spīti nelabvēlīgiem apstākļiem nedēļas nogales garumā.

Holjesas posms sākotnēji bija paredzēts arī kā pasaules rallijkrosa čempionāta pirmā sacīkste, taču 29. jūnijā FIA Pasaules Motoru sporta padomē tika apstiprināts atjaunotais kalendārs, kurā Zviedrijas festivāls tika prezentēts vairs tikai kā “sezonas atklāšanas”, demonstrācijas pasākums, bez ieskaites pasaules čempionātā. Kopējais posmu skaits no 12 samazinājies līdz deviņiem, jo vienu no diviem posmiem pazaudējusi norvēģu Hella. Līdz šim nebija zināma pēdējo posmu norises vieta oktobrī. Tagad skaidrs, ka sezonas fināls paredzēts Spānijā, Barselonas trasē, taču arī tikai kā viens posms, nevis divi, kā bija paredzēts iepriekš.

Jānim Baumanim Holjesas posms bija sarežģīts, ko radīja vairākas nianses, jo īpaši trešā kvalifikācijas sērija, kurā tieši Jāņa brauciena laikā pamatīgi lija, sabojājot rezultātu vairākiem braucējiem, arī Baumanim. Ticis vienā no trim pusfināliem Baumanis aizvadīja lielisku cīņu, finišējot otrajā vietā, zaudējot vienīgi titulētajam Johanam Kristofersonam. Taču, tā kā jaunie noteikumi paredz tikai piecas vietas finālā, pēc papildnosacījumiem Jānis palika pirmais aiz svītras, sestajā vietā.

Uzvaru finālā sasniedza Olivers Solbergs, taču viņš tika diskvalificēts no brauciena tehnisko noteikumu pārkāpuma dēļ, noslīdot uz piekto vietu. Līdz ar to par posma uzvarētāju kļuva Antons Marklunds, kurš uzvarēja arī pirmajā posmā Ungārijā. Par spīti rezervētam rezultātam Zviedrijā Baumanis kopvērtējumā nonācis otrajā vietā. Tiesa, pakaļdzīšanās Marklundam, šķiet, būs smags uzdevums.

Holjesā uz pjedestāla arī Žans Babtiste Dibūrs, kā arī Andreass Bakerūds, kurš līderim zaudēja apli. Aiz pjedestāla pasaules čempions Johans Kristofersons, kurš izstājās brauciena vidū.

16 dalībnieku konkurencē RX3 klasē uzvaru sasniedza norvēģis Mariuss Solbergs Hansens, aiz sevis atstājot Kobi Pauvelsu un Žao Ribeiru, kā arī igauni Janno Liguru. Desmit dalībnieku cīņā RX2e klasē uzvara britam Patrikam O`Donovanam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv