Rallijkross: Jānis Baumanis – Igaunijas SuperCar čempions!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.09.2015
11:08

Četri Latvijas sportisti aizvadīja cīņu Igaunijas rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Elvā. Jānis Baumanis šajā sacīkstē nodrošināja Igaunijas čempiona titulu SuperCar klasē. Uz starta stājās arī Ingus Beļakovs, Eliss Dukaļskis un Edijs Ošs.

Pēdējais posms Igaunijā sarūpēja dažus pārsteigumus. SuperCar klasē debitēja Janno Ligurs, ar kuru Baumanis jau pāris sezonas cīnās Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē. Šoreiz abi bija komandas biedri, jo arī Ligurs startēja ar Reinsalu Sport Ford Fiesta automašīnu.

Dienas sākums Jānim ne pārāk veiksmīgs, jo auto pirmajā kvalifikācijā pazuda stūres pastiprinātājs. Tas gan netraucēja Baumanim šajā sērijā deviņu braucēju konkurencē uzrādīt otro rezultātu aiz Ligura. Jānis ir otrais arī otrajā kvalifikācijā, taču arī šo braucienu sabojāja tehnikas likstas. Gluži kā iepriekšējā posā Vasalemmā, Fiestai atslēdzās aizmugurējo riteņu piedziņa pēc rokas bremzes lietošanas – problēmas rada starpasu sajūgs.

Trešajā kvalifikācijā Ligurs uzvarēja startā, taču Baumanis sekoja turpat aizmugurē, līdz uz bremzēšanos apdzina igauni. Jānis atzina, ka braukt bez rokas bremzes ir ļoti sarežģīti, tomēr plašā un agresīvā braukšana attaisnojās un nesa rezultātu.

Finālā Baumanis uzvarēja startā, taču jau trešajā līkumā tika pārsista viena no priekšējām riepām – finālā piektā vieta. Ar to gan pietika, lai Baumanis kļūtu par Igaunijas čempionu SuperCar klasē!

Sarežģītāk gāja Super 1600 klasē startējošajiem latviešiem. Edijs Ošs sacīksti aizvadīja ar Māra Ločmeļa Peugeot 207 automašīnu, pārējie ar savām ierastajām tehnikas vienībām – Ingus ar Peugeot 206, Eliss ar Opel Astra.

Pirmajā kvalifikācijā neviens no viņiem nesasniedza finišu. Otrajā braucienā finišs nepadevās vienīgi Dukaļskim, taču savā braucienā Beļakovs uzvarēja un Ošs guva trešo vietu, kas sērijā deva piekto un devīto vietu 20 dalībnieku konkurencē. Trešajā kvalifikācijā visiem finišs, Beļakovs un Ošs otrie savos braucienos, Dukaļskis trešais, kas sērijā deva lielisku trešo vietu Ingum, astoto vietu Edijam un 14. pozīciju Elisam.

Lai arī Beļakovs kvalifikāciju noslēdza sestajā vietā, pusfināls viņam neizdevās veiksmīgs – izstāšanās pirmajā aplī. Toties šajā pašā braucienā trešo vietu guva Ošs, nodrošinot vietu finālā. Dukaļskis pēc kvalifikācijas bija 18. vietā, netiekot pusfinālos.

Finālā Edijs Ošs sasniedza trešo vietu, kāpjot uz goda pjedestāla. Finālā otro vietu aiz Sīma Saluri guva Arvo Kasks, kurš šajā posmā startēja ar bijušo Reiņa Nitiša/Jāņa Baumaņa/Arta Baumaņa Peugeot 206 automašīnu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv