Rallijkross: Jānis Baumanis izziņo dalību Euro RX1 un RX Team Latvia zīmolu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.04.2023
08:51

Latvijas vadošais rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis izziņojis dalību arī šā gada Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 klasē, kā arī atgriež apritē savulaik izmantoto zīmolu RX Team Latvia. Baumaņa centienus sasniegt čempiontitulu veidos Latvijā bāzēta komanda.

Jānis atgriezīsies Euro RX1 cīņās pēc diviem veiksmīgiem iepriekšējiem gadiem – trešā vieta 2021. gadā ar ES Motorsport Škodu, Eiropas vicečempions pērn ar savu Peugeot 208 automašīnu, kuru sagatavoja un uzturēja Hansen Motorsport speciālisti. Šogad mašīna paliks tā pati, taču komanda – kā braucējs pats atzīmē – Latvijas sapņu komanda, zem nosaukuma RX Team Latvia. Šis uzraksts starptautiskajā rallijkrosā bija manāms jau iepriekš, līdz pat 2016. gadam.

“Viss salicies kopā salīdzinoši vēlu, taču esam pratuši izveidot savu komandu, kas bāzēta Rīgā. Tā būs Latvijas komanda ar latviešu mehāniķiem, latviešu komandas menedžeri un Latvijas braucēju. Ceru, ka sezonas beigās varēšu teikt, ka šī ir sapņu komanda – šobrīd izskatās, ka tā būs! Komandā valda lieliska atmosfēra un visi strādā ar pilnu jaudu, lai sagatavotu mašīnu pēc iespējas labāk. Esmu ļoti laimīgs, ka man apkārt ir šādi cilvēki. Šī vienība apkopo lielu rallijkrosa un rallija pieredzi, kas noteikti palīdzēs. Mums joprojām būs arī YellowSquad vienības un tās menedžera Erika Farēna atbalsts. Šai jābūt aizraujošai sezonai! Trases, kurās šogad brauksim, būs ikoniskas, un par lielāko daļu no tām man ir skaistas atmiņas,” World RX mājas lapā saka Jānis Baumanis.

Kamēr pasaules rallijkrosa čempionāts gaida savu startu jūnija sākumā, Eiropas rallijkross sāksies aprīļa pēdējā nedēļas nogalē Ungārijas Njiradas trasē. Pārējie posmi Euro RX1 klasei norisināsies Portugālē, Norvēģijā, Zviedrijā, Beļģijas Metetā un vācu Esteringā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv