Rallijkross: Jānis Baumanis šogad arī SuperCar!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.04.2015
17:02

Noskaidrota Eiropas rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieka Jāņa Baumaņa šā gada sacensību programma, kuras galvenā ziņa – Jānis startēs arī pasaules čempionāta SuperCar klasē Lielbritānijā, Norvēģijā un Turcijā. Pamatprogramma – Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klase.

SuperCar klasē Jānis startēs Hansen Talent Development programmas sastāvā, startējot ar Peugeot 208 automašīnu. Šī talantu attīstības programma tieši saistīta ar Hansen-Peugeot World RX Team, Keneta Hansena pieredze un padoms Baumanim būs, un lieti noderēs.

Oficiālajā preses paziņojumā, kas piektdien publicēta pasaules rallijkrosa čempionāta mājas lapā, Jānis par SuperCar iespēju stāsta: „Beidzot mans sapnis ir piepildījies, es varēšu startēt ar SuperCar mašīnu! Pērn es iepazinu pasaules čempionāta trases, tāpēc ar cerībām raugos uz šo iespēju. Hansena vārds rallijkrosā ir visatpazīstamākais, viņš man var dot ļoti daudz pieredzes un atbalsta, savukārt Peugeot 208 pērn bija viena no ātrākajām pasaules čempionāta mašīnām. Pērn Reinis Nitišs savā debijas sezonā pierādīja, ka jau no pirmās cīņas var braukt ātri, kas liek cerēt, ka arī es pratīšu pielāgoties SuperCar tehnikai. Tas, ka būšu kopā ar Hansen Talent Development komandu, būs ļoti svarīgi manai karjerai. Debija nebūs viegla, taču tikai braucot kopā ar šā brīža pasaules rallijkrosa zvaigznēm es kļūšu ātrāks.”

Neapšaubāmi, 2015. gada pieredze būs kā ceļš uz galveno mērķi – startu pilnā pasaules rallijkrosa čempionāta sezonā 2016. gadā. „Tas ir bijis mans sapnis kopš pirmās sacīkstes kroskartos,” saka Baumanis. „Es redzēju SuperCar mašīnas trasē, un cerēju, ka varbūt kādreiz es arī varēšu startēt ar tādu auto. Drīz šis sapnis piepildīsies. Pašlaik es nedomāju par rezultātiem, šīs būs manas pirmās sacīkstes, tāpēc galvenais būs iegūt pēc iespējas vairāk informācijas nākamajam gadam. Es gribu startēt visā pasaules čempionāta sezonā!”

Eiropas Super 1600 klasē Baumanis turpinās pārstāvēt Set Promotion komandu, par uzdevumu liekot cīņu par čempiona titulu.

Vēl bez startiem Eiropā un SuperCar Baumanis šogad aizvadīs Igaunijas čempionāta sezonu Reinsalu Sport komandas sastāvā, braucot ar vienu no komandas Fiesta automašīnām. Sadarbība būs abpusēji izdevīga – Jānim sacīkšu kilometri, komandai – atzīts sportists, kurš var atklāt mašīnas optimālo kvalitāti.

Tiek izskatītas iespējas Jānim startēt arī Autocross.lv RX Cup sacīkstē 2. maijā Rīgā, tiesa, ne ar igauņu mašīnu.

Arī abi Jāņa vecākie brāļi šogad plāno startēt rallijkrosā. Artis Baumanis meklēs panākumus starptautiskajā arēnā – Rallycross Challenge un atsevišķos posmos Eiropā. Dažas sacīkstes arī vecākā brāļa Riharda plānos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv