Rallijkross: Jānis Baumanis un Reinis Nitišs aizvadīs RallyX on Ice posmu Kārlstadē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.02.2015
12:45

Piektdien, 13. februārī Zviedrijā norisināsies RallyX on Ice otrais posms, kurā uz starta stāsies arī Latvijas vadošie rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Kārlstadē notiekošais posms iekļauts kā papildu elements pasaules rallija čempionāta Zviedrijas rallija programmā.

Sacīkstei, kas sāksies piektdienas vakarā pl.21:15 (pēc Latvijas laika), sākotnēji pieteikušies 12 dalībnieki, to vidū arī Baumanis un Nitišs. Tomēr pastāv iespēja, ka sportistu pulks līdz sacensību sākumam pieaugs.

Latvijas sportistu konkurenti būs jau pirmajā posmā Hēljesā startējušie līderi Sebastjans Eriksons, Ričards Goransons, Andreass Bakerūds un citi. Taču īpaši jāizceļ bijušā pasaules rallija čempiona Markusa Gronholma starts. Cīņa ar somu leģendu ir viens no Jāņa Baumaņa dzīves sapņiem, par ko Jānis pirms daudziem gadiem karjeras sākumā stāstījis arī presei (žurnāls „Sports”, 2008. gada oktobris). Piektdien šis sapnis īstenosies.

Jānis Baumanis iepriekšējā nedēļas nogalē Hēljesā aizvadīja pirmo RallyX on Ice posmu. Spēcīga konkurencē latvietis pārliecinoši iekļuva pusfinālā, no kura vēlāk kvalificējās arī finālam. Cīņa labāko sešu pulkā gan nebija veiksmīga – pēc starta sadursmē Baumaņa mašīna izlidoja no trases un iestiga kupenā. Taču Jānis ir apmierināts ar mašīnas uzvedību un savu ātrumu, tāpēc ar gandarījumu koncentrējas nākamajam posmam.

Reinis Nitišs Hēljesā nestartēja, jo aizvadīja Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja. Taču ar RX Lites automašīnu Reinis iepazinies, tāpēc Zviedrijā Nitišs ieradīsies jau ar pietiekamu informācijas bagāžu par šo tehniku. Reinis startēs Latvijas komandas SRT sastāvā.

RallyX on Ice ir ziemas rallijkrosa seriāls, kurā dalībnieki startē ar RX Lites klases pilnpiedziņas automašīnām. Pēc pirmā posma atcelšanas laika apstākļu dēļ seriālā atlika trīs sacīkstes – aizvadītais posms Hēljesā, šīs nedēļas posms Kārlstadē un pēdējā sacīkste Ārē marta vidū.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv